Nowy numer 50/2019 Archiwum
 • Pawel
  11.04.2014 08:14
  A mówi się, że ta młodzież taka okropna..
  Super! Tak trzymać;)
  doceń 8
 • oko
  11.04.2014 09:47
  Jak wyżej.. nic dodać, nic ująć.. Gratulacje dla chłopaków, bo to już nie pierwszy sukces młodzieży z Połańca :)
  doceń 7
 • JotDee
  11.04.2014 10:10
  Ile wytrzymuje bateria?
  doceń 8
 • Artur
  11.04.2014 10:43
  Ciekawe czy młodzieniec opatentował wynalazek. W przeciwnym razie nie jest już jego własnością :( a firmy nie muszą się bić tylko bez praw autorskich mogą przystąpić do produkcji.
  doceń 7
 • qlnick
  11.04.2014 10:49
  Szkoda że dodano zdjęcie jakiegoś robota zamiast zegarka. Co do artykułu to właśnie przykład dla wszystkich którzy w poważaniu mają średnie szkoły techniczne... i pchają młodych konstruktorów do liceów myśląc, że ich pociecha pójdzie na studia. Heh długo by wyjaśniać, jednak szkoda że nie ma tak jak w starym szkolnictwie 5-letniego technikum bez tych licealnych przedmiotów. Z mojego doświadczenia a jestem studentem to na studiach wielu rzeczy już się nie nauczysz jeśli nie miałeś ich wcześniej (np. w technikum) albo musisz sporo nadrabiać. Oczywiście nie mam nic przeciwko liceum ale dają one jedynie szansę na naukę informatyki jeśli chodzi o wstęp do jakiejś konkretnej profesji.
  doceń 8
 • joozek
  11.04.2014 11:21
  1. Takie zegarki istnieją już od pewnego czasu.
  2. Przypomina to elektroniczną obrożę.
  3. Starsza osoba może ściągnąć zegarek.
  4. Jak słusznie zauważył ktoś z forumowiczów, krytycznym elementem jest bateria. Prawdopodobnie trzeba ją ładować co 1 lub 2 noce, a wtedy trzeba ściągnąć zegarek z ręki.
  • RaBi
   11.04.2014 12:06
   RaBi
   Dokładnie.
   Idea nie jest nowatorska. Za mało szczegółów w tekście. Ja w 2008 czytałem na stronach amerykańskich o obrożach dla psów z lokalizatorem GPS, dla chorych na Alzheimera firma oferowała lokalizatory, które wskazywały dokładnie położenie osoby nie tylko podając dane z GPS,u ale też położenie w budynku (względem poziomu morza).
   Może w rozwiązaniu tego maturzysty jest coś więcej niż tylko lokalizacja np. czujnik "życia" - automatyczny alarm przy braku wyczucia pulsu lub ect., a może trwałość baterii.
   Podsumowując gratuluję młodemu człowiekowi. Udowodnił sobie i rówieśnikom, że "chcieć to móc" i że "wymyślanie nie boli". Ciekaw jestem jak dalej potoczy się historia tego "nowatorskiego" wynalazku.
   doceń 3
  • vanitas
   11.04.2014 15:50
   Tak na prawdę to 5 klocków
   (zasilanie, GPS, GSM, wyświetlacz i komputer który tym steruje) złożone w ładną obudowę i oprogramowane.
   doceń 6
 • _jasiek
  11.04.2014 12:37
  Ja tu nie widzę "wynalazku", to jest klasyczne "rozwiązanie techniczne", skądinąd bardzo celowe. Rozwiązania się patentuje, "odkryć" to chyba nie. Do patentu potrzebne jest wykazanie, że przy tym rozwiązaniu zastosowano jakiś nowy pomysł nieznany przy obecnym stanie techniki. Ważne jest napisanie "zastrzeżenia patentowego" tak aby nie dało się go obejść. Klasyczny przykład Isaac Merritt Singer nie patentował całego urządzenia, lecz jedynie igłę z uszkiem na przeciwnym, ostrym końcu.
  doceń 8
 • ja
  11.04.2014 16:36
  już się wszyscy biją.... - szczególnie, że takie urządzenia już są na rynku - niekoniecznie wbudowane w zegarek - http://www.gpslife.pl/pl.
  doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama