GN 2/2019 Archiwum

Podwójne spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie autorskie z dwoma lokalnymi literatami. 24 stycznia o godzinie 18.00 w sali bankietowej obiektu przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 swoje publikacje zaprezentują Mirosław Osowski oraz Ryszard Mścisz.

24 Stycznia
Stalowa Wola. MBP, godz. 18:00
Organizator: MBP w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Mścisz przedstawi swój kolejny po „Zezem na świat” zbiór humoresek – „Życie (u)daje szkołę”, tym razem zawierający 56 krótkich i zabawnych opowiadań. Wiele z nich wyrasta ze zdarzeń autentycznych, dotyczących życia szkolnego (autor pracuje zawodowo jako nauczyciel) czy historii Jeżowego, gdzie mieszka. Mamy tu naszkicowane pewne ludzkie problemy czy sytuacje życiowe. – Jest jeden istotny wyznacznik związku tego zbiorku z poprzednim, który ukazał się w 2012 roku. Wszystkie te teksty powstały dla gazetki Zespołu Szkół w Jeżowem „Post Scriptum” – pisze Mścisz we wprowadzeniu do liczącej 230 stron publikacji.

Z kolei Mirosław Osowski ponownie wprowadzi nas w świat zbioru opowiadań „Świniobicie”. Publikacja z 2018 roku, w odróżnieniu od tej sprzed 15 lat różni się znacząco. I to na tyle, że można powiedzieć, iż mamy do czynienia z dwiema zupełnie innymi książkami. Część opowiadań ze zbioru z 2003 roku została włączona do obecnego, inne zaś autor usunął, a na ich miejsce dodał nowe (Matejko od aniołków, Zbrodnia, Smok, Codzołożnica, Madame Bovary z Grabkowa). Na liczącej w sumie 150 stron publikacji znajdziemy 19 opowiadań.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy