Nowy numer 24/2018 Archiwum

Warsztaty o legalnej kulturze

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli oraz Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu Filia w Stalowej Woli zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, nauczycieli bibliotekarzy oraz uczniów na Warsztaty edukacyjne Legalnej Kultury, które poprowadzą prawnik oraz koordynator projektu Legalna Kultura. Warsztaty odbędą się 16 marca 2016 r.

16 Marca
godz. 10:00

Udział zapowiedzieli:

- Warsztaty Legalnej Kultury dotyczą zagadnień prawa autorskiego, ochrony własności intelektualnej, legalnych źródeł kultury i możliwości pobierania oraz udostępniania treści w Internecie. Dla nauczycieli i uczniów realizujemy warsztaty w zakresie edukacji filmowej i medialnej. Warsztaty są odpowiedzią na zmieniające się wymogi współczesnej cyfrowej rzeczywistości – mówią organizatorzy.

Zajęcia prowadzą specjaliści - kulturoznawcy, metodycy, prawnicy - którzy odpowiadają na wszystkie pytania uczestników. Kierujemy je do grup 20-60 osobowych. Stosownie do programu, trwają od godziny do czterech godzin. Nauczycielom i osobom zainteresowanym przyznawany jest certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Na wykładach omówione zostaną pojęcia związane z dostępem do materiałów w sieci: dozwolony użytek osobisty, domena publiczna, plagiat, dozwolony użytek publiczny, wszelkie prawa zastrzeżone, ochrona własności intelektualnej, pewne prawa zastrzeżone, pola eksploatacji, licencje to zagadnienia, które zawsze pojawiają się podczas naszych warsztatów.

Nauczyciele będą mogli poznać sposób przestrzegania praw autorskich w dydaktyce i w codziennej pracy szkoły, pojęcia związane z pracami pisemnymi, tj. prawo cytatu, plagiat, twórczość równoległa, ochrona idei, projekty i zasoby dydaktyczne w Internecie, które można wykorzystać w pracy z uczniem, zasoby dydaktyczne dla uczniów w Internecie. Warsztaty odbędą się 16 marca 2016 r. w godz. 10.00 – 11.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza, ul. ks. J. Popiełuszki 10 (budynek Biblioteki Międzyuczelnianej), II piętro, sala konferencyjna. W godz. 11.30 – 13.00 zaplanowano warsztaty dla uczniów (gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna). W celu potwierdzenia uczestnictwa organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny do 15.03.2016 r - 15 842 05 65.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma