Nowy numer 3/2021 Archiwum

Konkurs na bożonarodzeniową szopkę

Parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli - Rozwadowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na bożonarodzeniową szopkę. Patrona nad konkursem sprawuje "Gość Niedzielny\'.

19 Grudnia
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli - Rozwadowie, godz. 14:35
Organizator: Parafia Matki Bożej Szkaplerznej

Udział zapowiedzieli:

Konkurs pt. „Szkopka Bożonarodzeniowa – tradycja i kult Świąt Narodzenia Pańskiego” w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej Stalowa Wola Rozwadów. W celu kultywowania tradycji bożonarodzeniowych w naszej Parafii  zapraszamy wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami  do udziału w budowie Szopki Bożonarodzeniowej. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z klas od 1 do 6 z parafii Matki Bożej Szkaplerznej, jak również dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 9, Jedno dziecko lub rodzeństwo może zgłosić do konkursu tylko jedną szopkę. Szopki i figurki wykonujemy z różnych materiałów i dowolną techniką. Figurki wykonujemy samodzielnie nie można używać gotowych figurek. Do szopek można wykorzystać elementy ruchome i elektryczne. Maksymalne wymiary szopek nie mogą przekroczyć w podstawie 70 cm  kwadratowych w podstawie. Do wykonanej szopki należy dołączyć informację:

- imię i nazwisko dziecka lub rodziny, telefon kontaktowy, oświadczenie na publikację nazwiska, wizerunku oraz fotografii szopki na stronie internetowej parafii. Oświadczenie można pobrać w zakrystii.

Komisja konkursowa w składzie Ks. Proboszcz Jan Folcik, Pani Katechetka Małgorzata Kochan, Pan Piotr Warchoł, Pani Łucja Kantor, oraz Pan Aleksander Piekaruś, dokona oceny prac pod względem wartości artystycznej i ogólnego wrażenia estetycznego, wykorzystania oryginalnych materiałów i technik dekoracyjnych, wkładu pracy dziecka,  trudności technicznej, oryginalnego podejścia do tematu.

Zainteresowanych prosimy o składanie gotowych szopek do zakrystii u panów  kościelnych przed Mszami Św. w terminie do 2 stycznia 2015 roku. Nie przynosimy prac na plebanie z uwagi na czas wizyty duszpasterskiej. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 4 stycznia po Mszy Św. o godzinie 1100. Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Prezydent Miasta Stalowa Wola  Lucjusz Nadbereżny oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Rafał Weber, którzy będą obecni podczas wręczenia nagród wszystkim laureatom. W trakcie wręczania nagród będą lokalne media stalowowolskie oraz Redaktor Gościa Niedzielnego. 

Na zwycięzców to jest pierwsze trzy miejsca przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody, dla pozostałych uczestników przewidziane są nagrody pocieszenia ufundowane przez sponsorów z terenu naszej  parafii.

 

Zachęcamy do udziału w konkursie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy