Raniżów. Pod sztandarem św. Jana Pawła II

Ks. Grzegorz Słodkowski

publikacja 17.06.2022 14:40

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz poświęcił sztandar Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Raniżowie.

Nowy sztandar Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Raniżowie. Nowy sztandar Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Raniżowie.
Ks. Grzegorz Słodkowski /Foto Gość

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. celebrowanej w kościele parafialnym pod przewodnictwem biskupa ordynariusza, wespół z ks. kan. Bogdanem Piekutem, proboszczem parafii i księżmi z dekanatu. We wspólnej modlitwie uczestniczyła społeczność szkoły, przedstawiciele władz oraz młodzież i rodzice.

Biskup Nitkiewicz mówił w homilii, że ludzkie serce wypełniają od najmłodszych lat ludzie i rzeczy. Nie może w nim jednak zabraknąć Chrystusa, który zwróci serce we właściwą stronę, oczyści je z grzechu i napełni miłością. Cytując patrona szkoły św. Jana Pawła II, którego podobizna widnieje na nowym sztandarze, życzył dyrekcji, nauczycielom i uczniom, aby pozostali wierni chrześcijańskim korzeniom.

Po homilii biskup ordynariusz udzielił sakramentu bierzmowania zebranej młodzieży, a następnie odczytał specjalną modlitwę i poświęcił sztandar szkoły.

Po Eucharystii odbył się uroczysty przemarsz przed budynek Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Raniżowie, gdzie bp Nitkiewicz poświęcił tablicę upamiętniającą nadanie sztandaru szkoły.