Stalowa Wola. Dzień Dziecka w parku

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 01.06.2022 18:02

Świętowano go w Parku Miejskim w Stalowej Woli. Organizatorzy, czyli Urząd Miasta, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotowali wiele atrakcji.

1 czerwca na czas wakacji otwarto Park Wodny z licznymi atrakcjami. 1 czerwca na czas wakacji otwarto Park Wodny z licznymi atrakcjami.
Andrzej Capiga /Foto Gość

Był między innymi dmuchany park rozrywki, plac zabaw dla najmłodszych oraz wata cukrowa i popcorn bez limitu. W  programie znalazły się też występy cyrkowych artystów, animacje ze szczudlarzami, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, skręcania balonów i zajęcia z zumby.

Miłośnicy służb mundurowych mogli zajrzeć do policyjnego lub strażackiego auta, zrobić zdjęcie z policjantami na koniach, a na stanowisku Wojsk Obrony Terytorialnej - przymierzyć wojskowe umundurowanie oraz potrzymać w ręku prawdziwy karabin. Ogromne kolejki ustawiały się do stoisk z watą cukrową i popcornem. 1 czerwca otwarty został także Park Wodny z licznymi atrakcjami.

Podczas stalowowolskiego Dnia Dziecka najmłodszych odwiedzili samorządowcy oraz przedstawiciele władz wojewódzkich, w tym Ewa Leniart , wojewoda podkarpacki, wojewódzki komendant Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec oraz wojewódzki komendant policji insp. Dariusz Matusiak. Mówili o bezpiecznym wypoczynku i o tym, jak obie służby zamierzają go dzieciom zapewnić podczas najbliższych wakacji, w tym zwłaszcza nad największymi podkarpackimi jeziorami: solińskim i bieszczadzkim. Patrolować będę je będą członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku, w Rymanowie Zdroju na wakacjach wypoczywać będą również dzieci z Ukrainy.