Noc Muzeów w Koprzywnicy

red.

publikacja 13.05.2022 08:55

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i sportu zaprasza na Noc Muzeów w Galerii Historycznej.

Noc Muzeów w Koprzywnicy MGOKiS w Koprzywnicy zaprasza na II Noc Muzeów w Galerii Historycznej. MGOKiS w Koprzywnicy

Będzie to II Noc Muzeów w Koprzywnicy, po tym jak przed dwoma laty w Ośrodku Kultury powstała Galeria Historyczna, gromadząca militaria oraz artefakty związane z historią gminy. Dla regionalistów, miłośników przeszłości, a zwłaszcza zabytkowych militariów wizyta w galerii z pewnością będzie nie lada gratką.

Hełmy, menażki, fragmenty uzbrojenia, łuski pocisków z czasów I i II wojny światowej, fotografie, gazety, żelazka z duszą i inne przedmioty codziennego użytku sprzed 1945 roku będzie można zobaczyć w Galerii Historycznej podczas Nocy Muzeów w Koprzywnicy.

Galeria działa w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i 14 maja będzie otwarta od godziny 18 do 21.  Wstęp wolny. Na zwiedzających będą czekali członkowie i sympatycy Grupy Eksploracyjno-Historycznej Wisła, którzy przybliżą pochodzenie i przeznaczenie prezentowanych na wystawie eksponatów. 

Koniecznie należy również zajrzeć na Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu, gdzie na zwiedzających czeka Mobilna Galeria Historycznych Militariów. Jej mała część prezentowana jest także w koprzywnickiej galerii.