Stalowa Wola. Święto na sportowo

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 03.05.2022 17:28

170 zawodników, głównie z Polski, ale także kilkoro z Ukrainy, pobiegło w 32. Międzynarodowym Ulicznym Biegu Konstytucji 3 Maja.

W biegu głównym zwyciężył Patryk Pawłowski z Radomia. W biegu głównym zwyciężył Patryk Pawłowski z Radomia.
Andrzej Capiga /Foto Gość

W biegu głównym na dystansie 5 km, który rozegrano na Alejach Jana Pawła II, wśród mężczyzn wygrał Patryk Pawłowski z Radomia, drugi był Michał Wojciechowski z Tarnobrzega, a trzeci Aleksander Dragan z Kielc. Valentina Verteska z Rudnika jako pierwsza z kobiet przybiegła na metę usytuowaną przy konkatedrze pw. MBKP, wyprzedzając Sabinę Jarząbek z Kielc i Matyldę Kowal z Rzeszowa.

Kilkuset młodych biegaczy, najmłodsi mieli nawet po sześć lat, wystartowało na znacznie krótszych dystansach: 250, 400 i 800 metrów. Była wśród nich Emilia Mazurek, który wygrała swoją kategorię wiekową (urodzeni w 2016 roku i młodsi).

Zwycięzcy biegu głównego otrzymali nagrody pieniężne i puchary ufundowane przez Nadsański Bank Spółdzielczy, który w tym roku obchodzi 95. rocznicę działalności.

32. Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3 Maja zorganizował Katolicki Klub Lekkoatletyczny „Stal” Stalowa Wola.

Sędzią głównym zawodów był Paweł Drapała, prezes KKL „Stal”, a honorowy patronat nad nimi sprawował prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Bieg uliczny poprzedziła Msza św. w intencji ojczyzny odprawiona w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Po niej jej uczestnicy złożyli kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II.