Gorzyce. Zaoszczędzą sporo czasu

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 10.02.2022 13:49

Nowy sprzęt do dezynfekcji ambulansów trafił do Centrum Medycznego w Gorzycach.

Przekazanie urządzeń do dezynfekcji karetek. Przekazanie urządzeń do dezynfekcji karetek.
Monika Zając

Do tej pory zespół ratowników, aby zdezynfekować karetkę, musiał jechać do Tarnobrzega lub Stalowej Woli.

Gorzyce. Zaoszczędzą sporo czasu

- Zajmowało to około 3 godzin i przez ten czas ambulans, jak i cały zespół był wyłączony z systemu. Dzięki przychylności samorządów udało się zakupić nowe urządzenia, które poprawią jakość oferowanych przez nas usług - powiedział  Grzegorz Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Urządzenia kosztowały ponad 52 tys. złotych.

Gorzyce. Zaoszczędzą sporo czasu

- Nasi mieszkańcy korzystają z pomocy zespołu stacjonującego w Gorzycach, dlatego czujemy się w obowiązku, aby wspierać działania, które mają na celu ochronę zdrowia i życia - dodał Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany.

Gorzyce. Zaoszczędzą sporo czasu

-  Z perspektywy czasu mogę ocenić, jak bardzo ważne dla mieszkańców gminy Gorzyce, ale też okolicznych gmin, były decyzje, które podejmowaliśmy na przełomie 2016 i 2017 roku o utworzeniu Centrum Medycznego w Gorzycach. Tylko w zeszłym roku gorzycki zespół medyczny wyjeżdżał około 500 razy. Cieszę się również, że możemy liczyć na pomoc samorządu Zaleszan - uzupełnił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Gorzyce. Zaoszczędzą sporo czasu

Centrum Medyczne w Gorzycach działa od 1 lipca 2017 roku. Na jego  potrzeby gmina wybudowała garaż, w którym stacjonuje karetka. Inwestycja została sfinansowana z budżetu gminy, a jej koszt to 235 tys. złotych, w  tym 40 tys. zł. - to wkład Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

Centrum Medyczne w Gorzycach wchodzi w skład Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu i pracuje w nim 12 ratowników. 24-godzinny dyżur  pełni dwuosobowy zespół.