Janów Lubelski. Orszakowe dary

Ks. Grzegorz Słodkowski

publikacja 14.01.2022 16:20

Kilkanaście paczek ze środkami czystości oraz koce i pościel, które zebrano podczas tegorocznych Orszaków Trzech Króli przekazano dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Promyk" i "Słoneczny Dom" w Janowie Lubelskim.

Przedstawiciele Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” i „Słoneczny Dom” w Janowie Lubelskim. Przedstawiciele Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” i „Słoneczny Dom” w Janowie Lubelskim.
ks. Tomasz Lis

Po raz kolejny podczas Orszaków Trzech Króli prowadzona była akcja charytatywna, polegającą na zbiórce darów dla konkretnej instytucji lub placówki dobroczynnej na terenie diecezji. – Akcję zainicjował bp Krzysztof Nitkiewicz, chcąc w ten sposób zachęcić do podzielenia się na wzór Mędrców ze Wschodu darami z tymi, którzy potrzebują pomocy. W tym roku chcieliśmy nimi obdarować dzieci z domu dziecka w Janowie Lubelskim. Podczas orszaków zbierane były artykuły chemii gospodarczej i osobistej oraz koce i pościel z przeznaczeniem właśnie dla tej placówki – poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Wolontariusze gromadzili i segregowali dary przynoszone przez uczestników orszaków. Zebrano kilkanaście paczek artykułów chemicznych oraz kilka paczek koców i pościeli. - Zebrane produkty są naszym podarunkiem dla Dzieciątka Jezus, które ma oblicze dzieci z janowskiej placówki - dodał ks. Bogusław Pitucha.

Zgromadzone rzeczy dostarczono do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Promyk" i "Słoneczny Dom" w Janowie Lubelskim.

- Jest to bardzo cenny dar dla naszego domu i dla naszych podopiecznych. Dzięki przekazanym darom, środki, które mieliśmy przeznaczone na zakup właśnie takich produktów będą przeznaczone na wypoczynek dzieci podczas ferii. Chciałam z całego serca w imieniu dzieci i personelu placówki podziękować biskupowi Krzysztofowi Nitkiewiczowi oraz wszystkim darczyńcom za otwarte i pełne miłości serce. Myślę, że największym podziękowaniem jest uśmiech i wdzięczność naszych dzieci – mówiła Anna Pecka, dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

W janowskiej placówce aktualnie przebywa blisko 30 wychowanków w wieku szkolnym. Dzieci objęte są całodobową profesjonalną opieką wychowawców, opiekunów i terapeutów.