Nisko-Rudnik nad Sanem. Będzie kasa na warsztaty

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 13.01.2022 15:37

Powiat niżański po raz kolejny wesprze Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem, prowadzone przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Warszaty w Rudniku otrzymają prawie 1,4 mln zł. Warszaty w Rudniku otrzymają prawie 1,4 mln zł.
Andrzej Capiga /Foto Gość

Porozumienie w tej sprawie w Starostwie Powiatowym w Nisku podpisali starosta niżański Robert Bednarz, wicestarosta Adam Mach oraz dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusław Pitucha.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem otrzymają prawie 1,4 mln zł, z czego ok. 1,26 mln pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Resztę dołoży powiat.

Nisko - Rudnik nad Sanem. Będzie kasa na warsztaty

Z warsztatów korzysta 55 niepełnosprawnych mieszkańców powiatu niżańskiego. Podczas zajęć ze specjalistami ich uczestnicy uczą radzić sobie w życiu i zdobywają umiejętności, które pomogą im znaleźć w przyszłości pracę.

- Gwarancją istnienia oraz poprawnego funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej są często sprawy związane z ich finansowaniem. Cieszę się, że powiat niżański już po raz kolejny będzie wspierał tę działalność, dzięki czemu osoby uczestniczące w terapii mogą w pełni realizować rehabilitację społeczną i zawodową - powiedział R. Bednarz.