Stalowa Wola. Moc paczek

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 09.01.2022 10:08

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli podsumował akcję "Stalowowolska Paczka Pomocy".

Dzięki hojnym darczyńcom obdarowano 242 osoby. Dzięki hojnym darczyńcom obdarowano 242 osoby.
MOPS w Stalowej Woli

Ubiegłoroczna jej edycja przebiegała pod hasłem: "Samotny, ale nie sam". Odbyła się ona po raz czwarty i przede wszystkim dotyczyła do osób starszych, po 65. roku życia, samotnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Świąteczne paczki przygotowały miejscowe firmy, instytucje, szkoły i przedszkola.

- Tym razem nie były to typowe paczki z żywnością, ale raczej podarunki zawierające produkty, na których zakup osoby te nie mogą sobie codziennie pozwolić. Mam na myśli kawę, lepszą herbatę, czekolady, miód, bakalie, balsam do ciała czy krem do rąk. W paczkach były też owoce, dżemy. Nie były one anonimowe - do każdej dołączona była bowiem świąteczna kartka z życzeniami od darczyńcy - powiedziała koordynująca akcję Joanna Kasprowicz z MOPS w Stalowej Woli.

Paczki trafiały do potrzebujących dzięki zaangażowaniu zarówno pracowników MOPS, jaki i strażaków z OSP w Stalowej Woli, policjantów oraz pracowników i podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Stalowej Woli.

-  W sumie paczkami obdarowano aż 242 osoby. Wyjątkowego prezentu doczekał się Rozwadowski Klub Seniora, który otrzymał sprzęt AGD, w tym piekarnik, kuchenkę mikrofalową, mikser z misą obrotową i ekspres do kawy - dodała pani Joanna.

W ubiegłym roku udało się przygotować 120 paczek i obdarować nimi 115 mieszkańców Stalowej Woli.