Tarnobrzeg. Kolędowali na rzecz hospicjum

Ks. Grzegorz Słodkowski

publikacja 07.01.2022 23:00

W parafii na os. Serbinów odbył się koncert "Najpiękniejsze polskie kolędy" w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarek.

Rodzina Kaczmarków zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy. Rodzina Kaczmarków zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy.
ks. Grzegorz Słodkowski /Foto Gość

Stało się tradycją, że parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest organizatorem koncertu kolęd, który każdego roku cieszy się ogromną popularnością. W tym roku przed tarnobrzeską publicznością wystąpiła Śpiewająca Rodzina Kaczmarek z Koluszek.

- Parafia Serbinów już od kilkunastu lat organizuje w okresie świątecznym koncerty kolęd i pastorałek. W zeszłym roku, ze względu na pandemię, taki koncert nie mógł się odbyć, co było dla nas wielkim bólem. W tym roku postanowiliśmy za wszelką cenę zorganizować wieczór, ponieważ są to niezapomniane chwile dla każdego słuchacza. W poprzednich latach gościliśmy w naszej parafii zespoły Mazowsze, Pectus, Eleni, Annę Wyszkoni czy Macieja Miecznikowskiego, natomiast w tym roku wielu parafian zaproponowało, aby w naszym kościele wystąpiła rodzina Kaczmarków - powiedział ks. Jan Biedroń, proboszcz parafii.

Śpiewająca Rodzina Kaczmarków to zespół śpiewaków operowych, w skład którego - oprócz rodziców Iwony (sopran) i Piotra (tenor) -  wchodzą bracia Adam (tenor, 17 lat) i Wojciech (baryton, 21 lat). Śpiewają razem od 7 lat. W swoim niezwykle bogatym repertuarze mają wiele znanych i lubianych arii i duetów z opery i operetki, piosenki z musicali, a także światowe i polskie standardy muzyki estradowej, przeboje muzyki filmowej oraz pieśni religijne.

- To dla nas wielka przyjemność móc wystąpić z naszym świątecznym repertuarem przed tarnobrzeską publicznością. W ubiegłym roku nagraliśmy płytę "Najpiękniejsze polskie kolędy", na której znalazło się 14 najbardziej znanych utworów. Wiele z nich zaśpiewamy podczas wieczornego koncertu. Dodatkowo słuchacze będą mogli wysłuchać tekstów nawiązujących do Bożego Narodzenia - mówiła I. Kaczmarek.

Świąteczny koncert w serbinowskiej parafii, oprócz kultywowania tradycji kolędowania, miał też cel charytatywno-opiekuńczy. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną w całości na prace budowlane przy hospicjum. - Podczas koncertu można było kupić cegiełkę i w ten sposób pomóc w budowie hospicjum paliatywnego w Tarnobrzegu-Miechocinie. Do tej pory budowa nowej placówki pochłonęła 2 mln zł. Potrzeba kolejnych 2 mln, aby uruchomić działalność powstającej placówki, która będzie wsparciem dla obecnie działających hospicjów w naszym mieście - podkreślił ks. Biedroń.

Koncert najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu rodziny Kaczmarków zakończył się wspólnym wykonaniem przez zespół i publiczność kolędy "Mędrcy świata, monarchowie".