Od ziarna…

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 07.12.2021 16:57

Zaczęła się, a skończyła na plonie kampania edukacyjna skierowana do przedszkolaków.

Od ziarna… Zdobywca I miejsca - Wojciech Mazgaj z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu. ZCh "Siarkopol"

Po raz drugi Zakłady Chemiczne "Siarkopol" zorganizowały konkurs plastyczny, który odbył się w ramach kampanii edukacyjnej "Od ziarna aż po plon". Udział w akcji wzięły dzieci przedszkolne w wieku 5 i 6 lat z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Ich zadaniem było wykonać pracę, która obrazowałaby jedno z sześciu haseł zaproponowanych przez organizatorów, których nieodmiennie głównymi bohaterami były owoce, warzywa lub zboża: "Truskawka, jak słodko to brzmi", "Jesteśmy borówki, dorodne borówki", "Mamy taktykę na paprykę", "Nie wpuścimy Cię w maliny" lub "Warzywno-owocowy zawrót głowy" i "Zboże w słońcu lśni".

Okazało się, konkurs cieszył dużym zainteresowaniem, a świadczy o tym liczba zgłoszonych prac, która wyniosła blisko 200.

- Otrzymaliśmy niemal dwa razy więcej prac, niż rok temu, kiedy startowaliśmy z kampanią "Od ziarna aż po plon". Uczestnicy konkursu wykazali się niesamowitą kreatywnością i talentem plastycznym. Każda z prac była wyjątkowa i wybór tych, które zostaną nagrodzone, był bardzo trudny. Dziękuję wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w konkursie i gratuluję zwycięzcom - mówił prezes Zarządu Zakładów Chemicznych Sp. z o.o, Wojciech Brzezowski.

Od ziarna…   Zwycięska praca Wojciecha Mazgaja. ZCh "Siarkopol"

Pierwsze miejsce zdobyła praca Wojciecha Mazgaja z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu, nawiązująca do hasła "Zboże w słońcu lśni". Drugie miejsce jury przyznało Natalii Świergul z Przedszkola nr 9 w Tarnobrzegu, natomiast trzecie - Neli Krupie z Przedszkola w Gorzycach. Organizatorzy nagrodzili również wyróżnieniami: Doriana Ciepielę z Przedszkola nr 8 w Tarnobrzegu, Adama Homarowicza z Przedszkola nr 12 w Tarnobrzegu i Zuzię Bajdę z Przedszkola nr 1 w Nowej Dębie.

Za pracę, która wzbudziła w jury szczególną sympatię, nagrodę specjalną otrzymał Adam Wrona z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu.

Od ziarna…   Natalia Świergul z Przedszkola nr 9 w Tarnobrzegu - zdobywczyni II miejsca. ZCh "Siarkopol"

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w ramach nagród otrzymali m.in. smartwatche, zestawy do malowania, książki edukacyjne i gry planszowe. Natomiast przedszkolom, które reprezentowali laureaci, zostały wręczone bony pieniężne o wartości 5000, 3000 i 1000 złotych. Placówki będą mogły je przeznaczyć na zakup pomocy dydaktycznych, zabawek czy wyposażenia niezbędnego do codziennego funkcjonowania. Ponadto zwycięskie placówki otrzymały tytuł Przedszkola Pozytywnego Wzrostu.

Od ziarna…   Miejsce III zajęła Nela Krupa z Przedszkola w Gorzycach. ZCh "Siarkopol"

- Mamy nadzieję, że pieniądze, które w ramach konkursu trafią do tych placówek, pozwolą zapewnić maluchom jeszcze lepsze warunki do nauki i zabawy -  dodał Wojciech Brzezowski.

Współorganizatorem tegorocznej edycji kampanii "Od ziarna aż po plon" był tarnobrzeski oddział Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

- Radość i podziw - to uczucia, które towarzyszyły mi, gdy patrzyłam na wszystkie prace, jakie wpłynęły na konkurs plastyczny w ramach II edycji akcji „Od ziarna, aż po plon”, której Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - Oddział w Tarnobrzegu było współorganizatorem. Tak piękne, kolorowe i pomysłowe dzieła mogły stworzyć tylko szczęśliwe i kreatywne dzieci. Gratuluję wszystkim małym artystom, którzy wzięli udział w konkursie - podsumowała Pani Anna Pekar, dyrektor PCEN w Tarnobrzegu.