Racławice. W duchu św. Mikołaja

Ks. Grzegorz Słodkowski

publikacja 07.12.2021 08:15

6 grudnia społeczność skupiona wokół Katolickiego Domu Kultury "Arka" w Nisku–Racławicach zebrała się w kościele parafialnym, aby uczcić św. Mikołaja.

Biskup osobiście wręczył dzieciom prezenty. Biskup osobiście wręczył dzieciom prezenty.
ks. Grzegorz Słodkowski /Foto Gość

W spotkaniu przeplatanym życzeniami i śpiewem kolęd wziął udział bp Krzysztof Nitkiewicz, dyrekcja, wychowawcy, miejscowi księża, a przede wszystkim dzieci i młodzież wraz z rodzicami.

Ordynariusz sandomierski podziękował za działalność domu oraz istniejącego przy nim zespołu pieśni i tańca. Nawiązując do patrona dnia, podkreślił historyczność jego postaci i zachęcił do naśladowania  św. Mikołaja.

– Świadectwo, które pozostawił nam w darze św. Mikołaj, jest gotowym przepisem na szczęście: indywidualne i grupowe, doczesne i wieczne. Naprawdę warto być blisko Boga i drugiego człowieka – powiedział biskup. Następnie odmówił z zebranymi modlitwę i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

W takim dniu nie mogło zabraknąć prezentów. Biskup podarował najmłodszym słodycze oraz książki z Wydawnictwa Diecezjalnego Sandomierzu natomiast przedstawiciele dzieci i rodziców ofiarowali biskupowi wielkiego misia.