Sandomierz. Pomagają najmłodszym

Ks. Grzegorz Słodkowski

publikacja 06.12.2021 15:45

Liceum Katolickie i Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Sandomierzu w trosce o najmłodszych angażują się w różne dzieła charytatywne przed świętami.

Siostra Agata Paluch zachęca do przedświątecznej pomocy. Siostra Agata Paluch zachęca do przedświątecznej pomocy.
ks. Grzegorz Słodkowski /Foto Gość

Sandomierski "Katolik" stał się lokalnym koordynatorem ogólnopolskiej akcji Fundacji Małych Stópek "Paczuszka dla Maluszka". Jej adresatami są domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka, i tych, które już urodziły.

- W czasie akcji zbierane są różnego rodzaju artykuły higieniczne, proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, mydła. Dary przynoszone z myślą o akcji "Paczuszka dla Maluszka" prosimy składać pod symboliczną choinką, która znajduje się w kaplicy, tuż przy wejściu do szkoły. Akcja trwa do 20 grudnia - mówi dyrektor siostra Agata Paluch.

Uczniowie sandomierskiej szkoły włączyli się także w akcję charytatywną na rzecz 5-miesięcznej Igi Kaczmarczyk z Opatowa, cierpiącej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). W tym celu zorganizowali w niedzielne przedpołudnie kiermasz ozdób świątecznych.

- Kiermasz mikołajkowy, przygotowany przez naszych uczniów, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wierni wychodzący z katedry i kościoła św. Pawła bardzo chętnie kupowali prace naszych uczniów. Sprzedaliśmy prawie wszystkie ozdoby, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Pieniądze ze sprzedaży przekazaliśmy w całości na potrzeby leczenia Igi. Dziękuję uczniom, rodzicom i opiekunom za zaangażowanie w przeprowadzenie wydarzenia - podkreśliła dyrektor szkoły.

Siostra Agata dodała, że zaangażowanie szkoły w różne akcje charytatywne to wyjście naprzeciw oczekiwaniom bp. Krzysztofa Nitkiewicza, który wzywa do włączania się w dzieła miłosierdzia, szczególnie w okresach przedświątecznych. - Nasze działania, mające na celu pomoc najmłodszym, wynikają z nauki patronki szkół św. Królowej Jadwigi, która troszczyła się o drugiego człowieka. To także ważna lekcja dla naszych uczniów - powiedziała s. Agata.

Liceum Katolickie i Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Sandomierzu mieszczą się przy ul. Królowej Jadwigi 5, w sąsiedztwie zabytkowego Wąwozu Królowej Jadwigi.