Dary serca

Ks. Grzegorz Słodkowski

publikacja 05.12.2021 14:20

Caritas Diecezji Sandomierskiej zakończyła przedświąteczną zbiórkę żywności, która odbywała się w dniach 3-4 grudnia na terenie diecezji pod hasłem "Tak. Pomagam!".

Wolontariusze Caritas podczas zbierania żywności. Wolontariusze Caritas podczas zbierania żywności.
Archiwum prywatne

Z zebranych artykułów spożywczych przygotowane zostaną paczki, które Caritas w różnych miejscowościach diecezji przekaże osobom potrzebującym. Znajdą się w nich m.in ryż, cukier, makaron, konserwy, olej oraz inne artykuły o przedłużonym terminie spożycia.

W przedświątecznej zbiórce zebrano ponad 4 tony żywności. W akcji wzięło udział 37 sklepów i prawie 400 wolontariuszy. Można było ich spotkać w kilkudziesięciu sklepach, m.in. na terenie Sandomierza, Opatowa, Gorzyc, Stalowej Woli, Bogorii, Tarnobrzega, Ostrowca Świętokrzyskiego i Janowa Lubelskiego. Była wśród nich głównie młodzież szkół średnich należąca do Szkolnych Kół Caritas.

Opiekunowie zbiórek podkreślają, że wielu wolontariuszy zaangażowało się w akcję, poświęcając swój czas i energię.

W Janowie Lubelskim w akcji "Tak. Pomagam!" wzięło udział blisko 160 wolontariuszy m.in. z Liceum Ogólnokształcącego im. Porytowego Wzgórza, Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa oraz rodzice wraz z dziećmi ze scholi parafialnej. Podczas dwudniowej akcji przeprowadzonej na terenie miasta zebrano 920 kg żywności, która w przygotowanych paczkach trafi do osób ubogich i potrzebujących w Janowie Lubelskim.

- W Międzynarodowy Dniu Wolontariusza, wszystkim opiekunom i wolontariuszom, którzy przyczynili się do zorganizowania akcji w różnych miejscowościach naszej diecezji, serdecznie dziękuję za okazane serce i bezinteresowną pomoc na rzecz osób potrzebujących - powiedział ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.