Nisko. Dziecinnie prosta akcja

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 17.03.2021 13:06

W niżańskiej gminie rusza akcja, pomysł Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku, zbierania plastikowych nakrętek.

Waldemar Ślusarczyk oraz Dariusz Dul, prezes MZK Nisko prezentują worek, do którego będzie można zbierać nakrętki. Waldemar Ślusarczyk oraz Dariusz Dul, prezes MZK Nisko prezentują worek, do którego będzie można zbierać nakrętki.
Adrian Starzomski

Cieszy mnie niezmiernie, że możemy w Nisku rozpocząć akcję, polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek w celu pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym - powiedział Waldemar Ślusarczyk, burmistrz Gminy i Miasta Nisko. 

Jedynie co mają zrobić mieszkańcy gminy, to wrzucić nakrętki do specjalnych worków, które będą rozprowadzane wraz  z żółtymi workami na tworzywa sztuczne. Nie trzeba ich nigdzie transportować, dźwigać, czy nosić w odległe miejsca.

- Do worka można wrzucać praktycznie wszystkie plastikowe zakrętki, niezależnie od kształtu, wielkości czy koloru. Mogą to być zakrętki po napojach, kawie, mleku czy jogurtach, ale również po innych produktach spożywczych. W worku mogą się także znaleźć zakrętki po chemii gospodarczej, a więc po płynach do zmywania, szamponach itp. - wylicza Adrian Starzomski z Urzędu Gminy i Miasta Nisko.

Wypełnione worki trzeba wystawić razem z tworzywami sztucznymi przed posesją w dniu, w którym służby MZK w Nisku prowadzą zbiórkę takich odpadów.

Zakrętki zostaną przekazane wybranym organizacjom lub fundacjom charytatywnym, a za pieniądze pochodzące z ich sprzedaży będzie można na przykład zakupić sprzęt rehabilitacyjny dla chorych dzieci.