"Kotwica" ze sponsorem

RED.

publikacja 04.09.2020 07:52

Zakłady Chemiczne "Siarkopol’" Tarnobrzeg Sp. z o.o. zostały sponsorem żeglarskiego Stowarzyszenia Jacht Klub Kotwica.

"Kotwica" ze sponsorem Młodzi żeglarze szlifują swoje umiejętności na Jeziorze Tarnobrzeskim. Marta Woynarowska /Foto Gość

Firma będzie wspierać młodych żeglarzy, którzy od lat odnoszą sukcesy, nie tylko na szczeblu krajowym.

- Bardzo się cieszymy, że taka firma jak Zakłady Chemiczne "Siarkopol" chce nas wspierać. Bez pozyskania sponsora nie moglibyśmy uczestniczyć w wielu zgrupowaniach i regatach. Dzięki temu wsparciu mogliśmy zakupić niezbędny sprzęt sportowy. Podczas mistrzostw i zawodów damy z siebie wszystko, aby szefowie i pracownicy "Siarkopolu" byli dumni z tego, że w nas inwestują - zapewnia prezes stowarzyszenia Janusz Bobula.

To nie pierwsza współpraca Jacht Klubu Kotwica i Zakładów Chemicznych „Siarkopol”. W sierpniu ubiegłego roku firma zasponsorowała zakup osprzętu do łódek dla starszych dziewcząt, które później na Mistrzostwach Polski w Olimpijskiej klasie Laser Radial w Gdańsku zdobyły dwa złote medale.

- Poprzez działania sponsoringowe, ukierunkowane na wsparcie klubów i stowarzyszeń sportowych, chcemy zachęcić społeczeństwo do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego trybu życia. Szczególnie przychylnie patrzymy na drużyny młodzieżowe i wszelkie profesjonalne działania angażujące dzieci i młodzież do aktywności sportowej - mówi Wojciech Brzezowski, prezes Zakładów Chemicznych "Siarkopol".

Zawodnicy tarnobrzeskiego klubu z powodzeniem startują zawodach w różnych klasach i kategoriach. W klasie Optimist startują dzieci w grupach B (7-12 lat) i A (12-15 lat). Kolejnym szczeblem jest klasa Laser, gdzie występuje podział na klasę Laser 4.7 (junior młodszy) oraz Radial (klasa olimpijska). Mężczyźni startują również w klasie Laser standard. W ostatnich dniach zawodnicy Jacht Klubu Kotwica dopisali do listy swoich osiągnięć kolejny sukces. Lilly May Niezabitowska wywalczyła brązowy medal na rozgrywanych w Portugalii Mistrzostwach Europy, w których rywalizowało prawie 200 żeglarzy z 23 krajów. Powtórzyła tym samym sukces z ubiegłego roku, kiedy także wywalczyła brąz, na mistrzostwach rozgrywanych we Francji.