Nowa Dęba-Tarnobrzeg. Kierowcy jeżdżą na pamięć

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 29.05.2020 10:02

Choć znaki stoją, informacje o zmianie organizacji ruchu pojawiły się w mediach, kierowcy nagminnie je ignorują.

Nowa Dęba-Tarnobrzeg. Kierowcy jeżdżą na pamięć Ulicą Mickiewicza na odcinku przebiegającym przez osiedle Miechocin można poruszać się tylko w kierunku Nowej Dęby. Marta Woynarowska /Foto Gość

Od poniedziałku 25 maja, w związku z generalnym remontem i przebudową ulicy Mickiewicza, na odcinku przebiegającym przez osiedle Miechocin, czyli od skrzyżowania z ulicami Sikorskiego i Wisłostrada do skrzyżowania z ulicami Siarkową i Orląt Lwowskich, wprowadzona została czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego. Do 6 listopada jeździć można tylko w jednym kierunku. Ruch tym odcinkiem ul. Mickiewicza odbywa się wyłącznie od Wisłostrady w kierunku Nowej Dęby. Objazd od strony Nowej Dęby prowadzi droga krajową nr 9 do Nagnajowa, następnie Wisłostradą. O zamknięciu jednego pasa ruchu i objazdach informują stosowne znaki ustawione w trzech miejscach.

- Na drodze krajowej nr 9 w Jadachach jest oznaczenie, że trwa remont ulicy Mickiewicza i jest ona zamknięta w kierunku Nowa Dęba - Tarnobrzeg i należy kierować się na Nagnajów i dalej Wisłostradą. Kolejne znaki z informacjami stoją w Chmielowie oraz Ocicach. Mimo tego, kierowcy łamią zakaz i jadą po staremu. Wynika to chyba z przyzwyczajenia i jazdy na pamięć. Rutyna nas, czyli kierowców, w tym przypadku gubi. Analizujemy sytuacją i będziemy się zastanawiać, czy ustawić jeszcze dodatkowe znaki i informacje, m.in. znacznie wcześniej niż przed zjazdem w Jadachach. Zwrócimy się jeszcze z prośbą o opinie do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, czy uzupełnienie już ustawionego oznakowania jest zasadne - informuje Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Prace przy ulicy Mickiewicza obejmują wykonanie nowej nawierzchni, dostosowanie szerokości jezdni do obowiązujących przepisów (czyli 6 metrów), budowę po obu stronach ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów do posesji, ulokowanych przy ulicy, a także wzmocnienie skarpy, na której stoi kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny.

Koszt przedsięwzięcia to ponad 3,3 miliony złotych, przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych wynoszącym blisko 2 miliony złotych. Termin wykonania inwestycji został wyznaczony na 6 listopada, ale jak poinformowała Barbara Trzeciak, nie wykluczone, że przy sprzyjających warunkach pogodowych czas ten może być krótszy.