Stalowa Wola-Rozwadów. W rocznicę koronacji

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 25.05.2020 20:50

Dziś w rozwadowskiej farze świętowano szóstą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

Stalowa Wola, parafia Matki Bożej Szkaplerznej. Modlitwa przez obrazem Pani Rozwadowskiej. Stalowa Wola, parafia Matki Bożej Szkaplerznej. Modlitwa przez obrazem Pani Rozwadowskiej.
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Stało się to sześć lat temu w obecności biskupów, księży, braci i sióstr zakonnych oraz kilku tysięcy wiernych przybyłych do sanktuarium z różnych stron naszej diecezji. Przybyli, by dziękować Bogu za obecność tutaj Maryi oraz prosić o dalszą opiekę i błogosławieństwo. Dziś gromadzimy się zaś, by dziękować Jej za opiekę podczas pandemii oraz o błogosławieństwo dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, za zdających egzamin ośmioklasistów oraz maturzystów - powiedział proboszcz ks. Jan Folcik, witając wiernych, w tym członków Bractwa Szkaplerznego.

Uroczystą Eucharystię sprawowali księży ze stalowowolskiego dekanatu, a celebrze przewodniczył dziekan ks. Krzysztof Kida. On też skierował do wiernych słowo Boże.

- Gromadzimy się dziś przez wizerunkiem Matki Bożej Szkaplerznej, Pani Rozwadowskiej. Przychodzimy tu z wdzięczności za wielki dar Jej obecności wśród tego ludu, za lata matczynej opieki i troski o swoje dzieci. Przybywamy tu z miłością, ufnością, zatopieni w modlitwie, ale też z bagażem trudnych spraw, które nosimy w sercu - podkreślił dziekan.

Ks. Krzysztof Kida zwrócił także uwagę na fakt, iż św. Jan Paweł II, którego stuletnie urodziny właśnie obchodziliśmy, był wielkim czcicielem Matki Bożej, a jego znanym zawołaniem było: „Cały jestem twój”. Bardzo często modlił się przed Jej wizerunkiem.

Za zakończenie rocznicowej Eucharystii jej uczestnicy modlili się przed obrazem Matki Bożej Szkaplerznej.