Stalowa Wola. Czekają na decyzję sanepidu

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 05.05.2020 08:40

Niezwłocznie po jego pozytywnej opinii Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli wznowi pracę.

Stalowa Wola, MBP. O terminie otwarcia zadecyduje sanepid. Stalowa Wola, MBP. O terminie otwarcia zadecyduje sanepid.
Andrzej Capiga /Foto Gość

Biblioteka Główna będzie obsługiwać czytelników od poniedziałku do piątku w godz. 9-18, a jej filie od poniedziałku do piątku w godz. 10-17. W soboty wszystkie placówki biblioteczne będą nieczynne.

- Od dnia otwarcia biblioteki będziemy mogli jedynie oddać lub wypożyczyć książki lub audiobooki. Zamówienia na wybrane pozycje można składać telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną. Nadal zamknięte będą czytelnie i czytelnie internetowe. Nie będą wypożyczane prasa i czasopisma. Nie będzie można „buszować” pomiędzy półkami w poszukiwaniu ciekawych książek, najlepiej zdajmy się na polecenie bibliotekarki lub sprawdźmy recenzję w internecie i poprośmy o wcześniej wybraną książkę lub audiobook. Ze względu na te zmiany, wydłuży się obsługa czytelnika, prosimy więc o wyrozumiałość i cierpliwość - zaapelowała dyrektor stalowowolskiej biblioteki Ewa Biały.

Zwrócone książki i audiobooki zostaną zdezynfekowane oraz przejdą 14-dniową „kwarantannę”. Dopiero po tym czasie będzie możliwe ich wypożyczenie kolejnym osobom.

- Czytelnicy powinni być przygotowani na to, że w celu zdezynfekowania pomieszczenia (drzwi, klamki, podłogi), w którym przebywają użytkownicy biblioteki co 2 godziny na 10 minut zostanie zawieszona możliwość wypożyczania - dodał Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.