106. urodziny Władysławy Zięby z parafii w Denkowie

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

|

Foto Gość

publikacja 30.03.2020 17:19

Mszę św. w intencji jubilatki sprawował ks. Adam Gucwa SCJ, proboszcz parafii denkowskiej. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną uroczystość była bardzo skromna, ograniczona do najbliższej rodziny.

106. urodziny Władysławy Zięby z parafii w Denkowie Jubilatka pani Władysława Zięba. ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Pani Władysława jest najstarszą mieszkanką Ostrowca Świętokrzyskiego. Mimo podeszłego wieku, sama gotuje, sprząta i dba o przydomowy warzywniak. Jak podkreśla, tylko czasami ogląda telewizję i to te programy, które ją interesują.

- Pani Władysława Teodora Zięba, z domu Sowa, urodziła się 28 marca 1914 roku. Całe życie związana jest z miejscową parafią, tu przyjęła sakrament chrztu św., bierzmowanie oraz zawarła dnia 25 lutego 1934 roku sakrament małżeństwa z Mieczysławem Ziębą. Małżonkowie mieli pięcioro dzieci. Obecnie żyją syn i córka z rodzinami. Jubilatka miała pięć sióstr i brata. Z rodzeństwa pani Władysławy żyje i mieszka w sąsiedztwie jej siostra Filomena Walerowicz, która jest o 20 lat młodsza – mówi ks. Adam Gucwa SCJ.

- Jubilatka  bardzo ciekawie opowiada o  historii Denkowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Mimo swojego wieku nie zapomina o sąsiadach, często ich odwiedza i częstuje swoimi domowymi wypiekami i obiadami. Sąsiedzi z kolei robią zakupy lub pomagają przy pracach porządkowych. Pani Władysława jest przez wszystkich szanowana i podziwiana. Charakteryzuje ją pracowitość, pogoda ducha, uśmiech, optymizm i chęć służenia dobrą radą i pomocą. W Denkowie wszyscy pamiętają smak wypiekanych przez panią Władzię obwarzanków odpustowych, którymi obdarowywała odwiedzających ją sąsiadów, a szczególnie dzieci - dodaje proboszcz. Jak podkreśla, co miesiąc odwiedza panią Władysławę w pierwszy piątek miesiąca z Komunią świętą.

106. urodziny Władysławy Zięby z parafii w Denkowie   Jubilatka z ks. Adamem Gucwą, proboszczem. Ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Z okazji 106. urodzin, jubilatka otrzymała życzenia od prezydenta RP Andrzej Dudy, od bp. Krzysztofa Nitkiewicza, lokalnych władz i wielu innych osób.