Tarnobrzeski szpital wznawia przyjęcia

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 23.03.2020 16:12

Zarządzeniem dyrektora Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej wznowił przyjęcia na część oddziałów.

Tarnobrzeski szpital wznawia przyjęcia Tarnobrzeski szpital wznawia przyjęcia na część oddziałów. Marta Woynarowska /Foto Gość

Od dzisiaj tarnobrzeska lecznica, po zawieszeniu przyjęć w miniony piątek, wznawia je na Oddziałach Kardiologicznym z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym, Neurologii z Pododdziałem Udarowym, Pediatrycznym oraz w Centrum Onkologicznym.

Jak informuje w dzisiejszym zarządzeniu dyrektor szpitala „ze względu na braki personelu lekarskiego w dalszym ciągu wstrzymane są przyjęcia na oddziały zabiegowe oraz Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii”. Na kwarantannie przebywa 50 osób personelu szpitalnego, mającego kontakt z pacjentką, u której w piątek (20 marca) potwierdzono testem zakażenie SARS-CoV-2.

Na dotychczasowych zasadach działa, udzielając świadczeń Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Do poradni specjalistycznych oraz do Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej obowiązuje rejestracja telefoniczna.

Wstrzymanie przyjęć było spowodowane wykryciem u wspomnianej pacjentki szpitala zakażenia koronawirusem. Chora została przewieziona do Centrum Medycznego w Łańcucie.