Tylko Jezus

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 07.02.2020 17:04

To tytuł dwóch koncertów ewangelizacyjnych, które odbyły się w Liceum Katolickim i Zespole Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

Tylko Jezus Rodzinna ewangelizacja. Marta Woynarowska /Foto Gość

Dla uczniów i nauczycieli obu placówek wystąpił, pochodzący z Tarnobrzega, a od kilkunastu lat mieszkający w Szkocji, Mariusz Śmiałek razem ze swą siostrą oraz synem.

- Przyjechaliśmy z projektem „Tylko Jezus”, którego najgłówniejszym celem jest ewangelizacja, czyli głoszenie Dobrej Nowiny w różnych środowiskach, dla różnych ludzi, różnych narodowości i różnych wyznań. Chcemy dotrzeć do każdego. Dzisiejszy występ w Szkole Specjalnej był fantastyczny, mimo, iż na początku musieliśmy się zmierzyć z problemami natury technicznej. Dzieci i młodzież były wspaniałe, spontanicznie reagowały na nasz śpiew, widać było ich wrażliwość na dźwięki, czego wymownym gestem były uniesione ręce kołyszące się w rytm muzyki - cieszył się lider zespołu Mariusz Śmiałek i jednocześnie autor tekstów i kompozytor. - Razem śpiewaliśmy dla Jezusa, którego dotknięcie widoczne jest w pracujących w szkole nauczycielach, w ich oddaniu, miłości, cierpliwości do swych podopiecznych, dotkniętych przecież różną niepełnosprawnością.

Również dyrektor szkoły Dariusz Chorzępa, jaki nauczyciele niekryci zadowolenia.

- Nasi uczniowie w sposób szczególny czują i odbierają strefę duchową. W przeciwieństwie do nas dorosłych, lubiących mieć wszystko poukładane, oni są spontaniczni, otwarci na treści, z jakimi do nich przychodzimy i autentyczni w reakcjach na jakieś wydarzenia. I tak było dzisiaj, śpiewając razem z muzykami, klaszcząc czy machając wzniesionymi rękami. Przyjmowali słowa utworów, świadectwo syna pana Mariusza z ufnością dziecka. Chciałem, aby koncert „Tylko Jezus” potraktowali jako rodzaj rekolekcji, zwłaszcza, że powoli zbliża się Wielki Post - wyjaśniał Dariusz Chorzępa.

Natomiast wszystkich, którzy chcieliby usłyszeć piękną, nietuzinkową i bogatą muzykę religijną zapraszamy w najbliższą niedzielę na godz. 19 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na tarnobrzeskim osiedlu Dzików, gdzie Mariusz Śmiałem z rodziną wystąpi jeszcze raz z koncertem ewangelizacyjnym „Tylko Jezus”.