Patriotyczne jasełka w Rudniku nad Sanem

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 22.01.2020 15:41

"Troska o Ojczyznę" - pod takim hasłem odbyły się jasełka dedykowane babciom i dziadkom w dniu ich święta.

Patriotyczne jasełka w Rudniku nad Sanem Występ dedykowano babciom i dziadkom. Archiuwm zgromadzenia

Wydarzenie rozpoczęło się ono Mszą św. w kościele pw. Trójcy Świętej, którą sprawował ks. Stanisław Czachor, proboszcz parafii. Podczas Eucharystii modlono się w intencji seniorów. Po Mszy św. w centrum Caritas zostały wystawione jasełka o tematyce patriotycznej, których głównym przesłaniem było zmobilizowanie widzów do zadumy nad historią Polski oraz do refleksji nad troską o wspólną ojczyznę.

Przedstawienie wzbogacone zostało ludowymi tańcami: kujawiakiem, krakowiakiem, mazurkiem i trojakiem, które artyści zatańczyli w barwnych strojach ludowych. - W występ zostały zaangażowane dzieci z rudnickiej Ochronki wraz z rodzicami. Dzieci i rodzice próby do jasełek rozpoczęli już miesiąc wcześniej, aby jak najlepiej się do nich przygotować. Zaowocowało to tym, że podczas przedstawienia wzajemnie z dumą oglądali swoje występy - mówiła s. Justyna Marzec.

- Bardzo się cieszę, że mogę oglądać moje dziecko na scenie. Przygotowania wymagały sporo pracy, ale wszystko wyszło bardzo dobrze. Po reakcji rodziców widziałam, że też są dumni ze swoich dzieci - powiedziała jedna z mam.