Spotkanie Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 13.01.2020 18:20

W Tarnobrzegu, w Zespole Szkół Katolickich odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Spotkanie Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II Spotkanie szkół noszących papieskie imię. Ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Świąteczne spotkanie zorganizowała parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu jako organ prowadzący szkoły na czele z  ks. prał. Janem Biedroniem.

Mszy św. przewodniczył bp pomocniczy senior Edward Frankowski. Koncelebrowali kapłani z Tarnobrzega oraz duszpasterze ze szkół noszących imię świętego. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele szkół oraz Podkarpacka Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

W homilii bp Frankowski nawiązując do patrona szkół św. Jana Pawła II, mówił o tym, że w jego sercu był Bóg, na którego wszędzie gdzie był wskazywał. Wzywał także do tego, aby nie stracić wiary i otworzyć serca oraz różne instytucje na Chrystusa. 

Po Mszy św. w auli szkoły przybyłych gości powitała dyrektor tarnobrzeskich szkół katolickich Joanna Szmuc. - Księże biskupie wielokrotnie w swych kazaniach głoszonych do młodych jak i do nas dorosłych wykazywałeś troskę o jak najlepsze wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich. W wypełnianiu tego zadania bardzo pomaga nam postać oraz przesłanie, które pozostawił święty Jan Paweł II: „Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka. Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpieczne. Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić”. Pozostaje mi zatem jeszcze tylko obiecać Jego Ekscelencji, że w dalszym ciągu będziemy podążać szlakiem wyznaczonym przez św. Jana Pawła II zarówno w pracy jak i w życiu osobistym - mówiła J. Szmuc, dyrektor szkoły.

Głos zabrała również Podkarpacka Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, która składając życzenia noworoczne podziękowała za zaproszenie. Uczniowie przedstawili wszystkim zebranym montaż słowno – muzyczny o Bożym Narodzeniu. Na zakończenie spotkania połamano się tradycyjnie opłatkiem i złożono sobie życzenia.
- Łączy nas wielkie dziedzictwo myśli i ducha, które zostawił nam nasz patron. Jako wspólnota szkół nie tylko poznajemy nauczanie papieskie, ale chcemy je zachowywać i stawać się na wzór świętego papieża – świadkami Boga, który jest Miłością i Miłosierdziem - powiedział  ks. Robert Utnik, duchowy opiekun Rodziny Szkół św. Jana Pawła II.

Sandomierska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II powstała w 2007 roku i zrzesza prawie 50 placówek edukacyjnych noszących imię papieża Polaka z terenu diecezji.