Kolędnicy Misyjni dzieciom z Amazonii

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

dodane 12.01.2020 16:57

Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych w Tarnobrzegu. Dzieci wspierały swoich rówieśników z Amazonii.

Kolędnicy Misyjni dzieciom z Amazonii Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych. ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W Tarnobrzegu, w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odbyło się diecezjalne spotkanie grup Kolędników Misyjnych. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, pełniący w Konferencji Episkopatu Polski funkcję członka Komisji Duchowieństwa oraz Maryjnej.

Na wspólne spotkanie przybyło ponad 30 grup dziecięco-młodzieżowych z całej diecezji sandomierskiej, które w swoich parafiach lub szkołach przygotowały jasełkowe programy artystyczne nawiązujące do dzieł misyjnych. Razem z młodymi przybyli kapłani, katecheci i rodzice. - Kolędnicy Misyjni mają za zadanie, wędrując od domu do domu, opowiadać o tajemnicy Bożego Narodzenia. Każdego roku przyświeca im inny cel. W roku 2020 pamiętamy szczególnie o rówieśnikach z Ameryki Południowej, z Amazonii. W to dzieło włącza się coraz większa liczba wiernych. Kolędnicy Misyjni ewangelizują przez modlitwę, śpiew i mówienie o narodzeniu Jezusa w każdym człowieku - poinformował ks. Daniel Koryciński, dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych.

Spotkanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Wątroba. Koncelebrowali bp Krzysztof Nitkiewicz i kapłani przybyli z różnych stron diecezji. Biskup Nitkiewicz na początku Eucharystii powitał dostojnego gościa oraz wszystkich uczestniczących w spotkaniu Kolędników Misyjnych.

W homilii bp Wątroba zwrócił uwagę, że Trzej Królowie byli pierwszymi misjonarzami, których prowadziła gwiazda. Nawiązał w ten sposób do Kolędników Misyjnych, którzy idą z gwiazdą do domów i mieszkań, opowiadając historię Bożego Narodzenia. - Kolędnicy Misyjni stają się małymi misjonarzami, następcami Trzech Króli i tysięcy misjonarzy, którzy przez dwadzieścia wieków szli i opowiadali prawdę o tym, co stało się w Betlejem - podkreślił.

Po Mszy św. w barwnym korowodzie Kolędnicy Misyjni przeszli do sali widowiskowej przy tarnobrzeskiej świątyni, gdzie krótkie jasełka przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Komorowie. Spotkanie zakończyła agapa.