Tarnobrzeg. Jest jeden świat

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

dodane 09.01.2020 20:32

Cała publiczność śpiewała razem z Mieczysławem Szcześniakiem, że "jest jeden świat".

Tarnobrzeg. Jest jeden świat Koncert Mieczysława Szcześniaka w kościele na os. Serbinów. Marta Woynarowska /Foto Gość

Wokalista był gwiazdą 13. edycji akcji charytatywnej "Choinka życzeń", od początku organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu. Gościny muzykom oraz publiczności, podobnie jak w latach poprzednich, udzielił ks. prał. Jan Biedroń, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, udostępniając kościół, który na półtorej godziny zamienił się w salę koncertową.

- Cieszę się, że mogę być tutaj razem z wami i że mogłem być świadkiem pracy nauczycieli i uczniów Szkoły Specjalnej oraz starań wielu ludzi, by placówka mogła działać jak najlepiej, dając lepszy start w życie swoim absolwentom. To jest bezcenne. Cieszę się, że możemy śpiewać razem, bo śpiew to dla mnie święto - powiedział M. Szcześniak, witając się z publicznością.

Artysta rozpoczął występ od popularnej kolędy "Nie było miejsca", po czym wykonał szereg swoich utworów, skomponowanych m.in. do wierszy ks. Jana Twardowskiego. Były zatem kolędy, a także kompozycje w rytmie jazzu czy jego odmiany - bossa novy. Nie mogło również zabraknąć wspólnego śpiewania, a M. Szcześniak wybrał nieskomplikowany refren z piosenki do słów utworu ks. Twardowskiego "Jest jeden świat" i cały kościół śpiewał: "Niebo chodzi po ziemi. Ziemia chodzi po niebie. Jest jeden świat".

Przed występem tegorocznej gwiazdy "Choinki życzeń" była miła chwila podziękowań ze strony Pawła Gosposia, prezesa SPZSS, oraz dyrektora szkoły Dariusza Chorzępy dla osób wspierających działania stowarzyszenia, czyli ks. Biedronia oraz Zarządu Stowarzyszenia "Esteka", reprezentowanego przez Jarosława Piątkowskiego i Roberta Kędziorę, które podczas ubiegłorocznej Parady Mikołajów przeprowadziło licytację świątecznych stroików na rzecz SPZSS.

- Jesteśmy w miejscu szczególnym, czyli w kościele noszącym wezwanie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maryja zawsze spieszy z pomocą najbardziej potrzebującym. To dzieło, czyli kolejna edycja "Choinki życzeń", to także wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Czas betlejemskiej nocy to nie historia, to także teraźniejszość, w którą wpisuje się dzisiejszy dzień. Chciałbym bardzo gorąco podziękować panu Szcześniakowi, że zechciał przyjąć zaproszenie i mam nadzieję, że poprzez ucztę duchową, jaką nam dzisiaj przyszykował, będziemy bliżej Jezusa Chrystusa - mówił ks. Biedroń.

Przed południem M. Szcześniak gościł w Zespole Szkół Specjalnych, gdzie uczniowie wystawili przygotowany dla niego bożonarodzeniowy spektakl, pełen radości, muzyki i jeszcze świątecznej atmosfery.

Cały dochód ze sprzedaży cegiełek-biletów na koncert wraz z pieniędzmi zebranymi podczas licytacji drzewka bożonarodzeniowego, kolacji z M. Szcześniakiem i rękawicy Mike'a Tysona, która odbyła się w grudniu na antenie Radia Leliwa, oraz z kwesty sianka, potrojonymi dzięki projektowi "Trzymajmy się lokalnie" Fundacji Radia Zet, zostaną przeznaczone na pomoc Dominikowi, Arkowi i Filipowi poprzez zakup niezbędnego sprzętu, dofinansowanie wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne oraz wsparcie uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.