Dołącz do Trzech Króli

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 01.01.2020 22:54

Ponad 20 Orszaków Trzech Króli przejdzie przez diecezję sandomierską. Podczas przemarszu prowadzona będzie zbiórka na pomoc dla szkoły podstawowej Bani Taghlib w Aleppo.

Dołącz do Trzech Króli Orszak Trzech Króli w Gawłuszowicach. ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Oto dane dotyczące orszaków:

Chobrzany

Orszak wyruszy w kierunku kościoła w trzech kolumnach: pierwsza kolumna z Janowic, druga z Jachimowic i trzecia z Gorzyczan. Wspólne spotkanie o godz. 9.50 przy figurze Pan Jezusa przed kościołem, wejście do Świątyni i pokłon Trzech Króli. O godz. 10.00 Jasełka w wykonaniu dzieci i Msza Święta.

Czyżów

Rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli Mszą św. o godz. 12.00. Po zakończonej Mszy przemarsz orszaku ulicami Czyżowa do Klubu Seniora w Czyżowie Szlacheckim, gdzie odbędą się Jasełka w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Czyżowie Szlacheckim oraz wspólne kolędowanie.

Gawłuszowice

Orszak Trzech Króli wyruszy w trzech kolumnach: Kliszów (rozpoczęcie o godz. 12.45 na początku Kliszowa wraz z mieszkańcami Brzyścia), Gawłuszowice (rozpoczęcie o godz. 13 przy moście na Brniu) i Wola Zdakowska (rozpoczęcie o godz. 13.20 na krzyżówce w środku Woli Zdakowskiej). Spotkanie kolumn przy Urzędzie Gminy ok. godz. 14.

Gorzyce

Orszak wyruszy w trzech kolumnach: pierwsza o godz. 11.20 spod krzyża przy ul. Żwirki, druga - o godz. 11.20 sprzed Szkoły Podstawowej nr 2, trzecia - o godz. 11.30 sprzed Szkoły Podstawowej nr 1. Wspólne spotkanie orszaków o godz. 12 w kościele parafialnym.

Gościeradów

Orszak Trzech Króli wyruszy sprzed Gminnego Ośrodka Kultury o godz. 11.30.

Janiszów

O godz. 11.30 Msza św. w kaplicy w Janiszowie (parafia Borów). Po zakończonej Mszy przemarsz w Orszaku Trzech Króli do Publicznej Szkoły Podstawowej w Janiszowie, gdzie odbędą się jasełka i przegląd kolęd w wykonaniu dzieci z 5 zaproszonych szkół oraz chóru Borowiacy.

Janów Lubelski

Orszak wyruszy w dwóch kolumnach, pierwsza z sanktuarium po Mszy św. o 10.30, druga kolumna z kościoła św. Jadwigi po Mszy w. o godz. 10.00. Wspólne spotkanie i pokłon Dzieciątku Jezus przy szopce na janowskim rynku.

Koniemłoty

Orszak wyruszy w trzech kolumnach: pierwsza o godz. 11 od Grzybowa, druga - o godz. 11 od Pacanówki, trzecia - o godz. 11 od ul. Leśnej. Wspólne spotkanie przy szkole i przemarsz do kościoła parafialnego. Msza św. o godz. 11.30, następnie wspólne kolędowanie.

Majdan Królewski

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 10.30.

Nowa Dęba

Tradycyjnie o godz. 13 wyruszają dwa orszaki - z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, spotykające się na pl. mjr. Jana Gryczmana przed plenerową sceną SOK.

Obrazów

Orszak wyruszy w trzech kolumnach: pierwsza o godz. 11 i będzie wędrować z miejscowości Malice, Żurawica, Łojowice, druga - o godz. 10 i wędrować będzie z miejscowości Węgrce Panieńskie, Dębiany, Głazów, trzecia - o godz. 10.45 i wędrować będzie z miejscowości Rożki i Lenarczyce. Wspólne spotkanie o godz. 11.45 przy kościele, pokłon przed Świętą Rodziną w świątyni. Msza św. o godz. 12.

Opatów

W parafii oo. bernardynów oraz w kolegiacie św. Marcina będzie odprawiona Msza św. o godz. 12. Po niej orszaki połączą się i wspólnie przejdą na rynek. Przy Urzędzie Miasta odbędzie się zawierzenie mieszkańców Dzieciątku Jezus.

Osiek

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 14.

Ostrowiec Świętokrzyski

Trzy kolumny wyruszą z poszczególnych parafii miasta: Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 13, św. Jadwigi Królowej o godz. 12.35 i św. Michała Archanioła o godz. 13. Wspólne spotkanie odbędzie się na rynku, gdzie uczestnicy oddadzą pokłon Dzieciątku i zawierzą Mu miasto oraz jego mieszkańców.

Połaniec

Orszak wyruszy w trzech kolumnach: pierwsza od Rybitw o godz. 10.30, druga - od ul. Witosa o godz. 10.30, trzecia - od ul. Czarnieckiego o godz. 10.30.

Ożarów

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 12.

Potok-Stany

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 11.

Radomyśl nad Sanem

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 10.30.

Rudnik nad Sanem

Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11. Na trasę wyruszy o godz. 12. Będzie wiodła ulicami Mickiewicza, Piłsudskiego, Grunwaldzką do rynku. Po drodze będą odegrane scenki rodzajowe: Spotkanie Trzech Króli, Zagubiona drachma, Kłopoty zdrowotne, Wizyta u Heroda, Przewrotni rolnicy, Zaproszeni na ucztę oraz Pokłon Trzech Króli.

Sandomierz

W tym mieście orszaki po Mszy św. wyruszą równolegle z trzech miejsc: kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 12, św. Pawła o godz. 12 i Matki Bożej Królowej Polski o godz. 11.45. Wspólne spotkanie orszaków i pokłon Dzieciątku odbędą się na rynku Starego Miasta około godz. 12.30. Tutaj odbędzie się wspólne kolędowanie i pokłon Dzieciątku Jezus.

Stalowa Wola

W tym roku Orszak Trzech Króli rozpocznie się w parafii św. Floriana, w nowym kościele pw. Źródło Miłosierdzia Bożego, Mszą św. o godz. 12.15. Przejście do kościoła parafialnego Opatrzności Bożej.

Staszów

Orszak wyruszy z trzech miejsc: o godz. 12.15 sprzed kościoła św. Barbary, o godz. 12.45 sprzed kościoła św. Bartłomieja i o godz. 12.45 sprzed kościoła Ducha Świętego. Wspólne spotkanie na rynku miasta o godz. 13.

Tarnobrzeg

Orszak gwiaździsty wyruszy z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 9.30. Dołączy do niego pochód z parafii Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 10.00. Trzecia grupa ruszy z parafii Chrystusa Króla o godz. 10.30, a czwarta - ze św. Barbary o 9.30. Orszak gwiaździsty zakończy się na rynku o godz. 12.

Tuszów Narodowy

Orszak Trzech Króli rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 10.