Xbox One od terytorialsów

Rafał Tracz

publikacja 23.12.2019 18:31

Tarnobrzescy terytorialsi z Xbox One u dzieci w Domu Dziecka w Skopaniu.

Xbox One od terytorialsów Radość z prezentu była duża. Rafał Tracz

Podczas szkolenia rotacyjnego żołnierze 23. Kompanii Lekkiej Piechoty z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku zorganizowali w swoim gronie zbiórkę pieniędzy na zakup prezentu dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu.

Dzięki hojności żołnierzy uzbierana kwota pozwoliła na zakup Xbox One wraz z dodatkowym kontrolerem i grami - w tym najnowszą FIFA 20, dla dziewczynek zaś zestaw trzech gier z serii Disneya - oraz ładowarką wraz z akumulatorkami.

Przedstawiciele kompanii wraz z swoim dowódcą ppor. Mateuszem Leptaczem udali się w przeddzień Wigilii z odwiedzinami do Skopania. Pod opieką placówki w chwili obecnej jest 44 podopiecznych, w wieku od 1 roku do 22 lat.

W ramach wizyty terytorialsi z tarnobrzeskiej kompanii zwiedzili placówkę i poznali życie codzienne jej mieszkańców. Najważniejszym jednak punktem wizyty było oczywiście spotkanie z dziećmi, które z entuzjazmem powitały żołnierzy. Prezent sprawił dużą radość. Po wręczeniu upominku był czas na rozmowy i pytania, a tych najwięcej skierowanych było do porucznika Mateusza, który musiał się bardzo starać, aby udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

W podziękowaniu od wychowanków placówki ppor. Leptacz otrzymał dwa stroiki świąteczne wykonane przez dzieci.