W Tarnobrzegu bez wystrzałów

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 23.12.2019 17:59

Prezydent Dariusz Bożek zdecydował, że także tegoroczny miejski sylwester odbędzie się bez huku fajerwerków.

W Tarnobrzegu bez wystrzałów Tak bawią się uczestnicy wielkiej bitwy na konfetti na głównym placu Granville we Francji. Grażyna Myślińska /Foto Gość

Jest to ukłon w stronę właścicieli i obrońców zwierząt oraz ekologów, którzy jak kraj długi i szeroki od lat apelują o zaniechanie używania sztucznych ogni, petard, nie tylko płoszących zwierzęta zarówno domowe, jak i dzikie, ale również zanieczyszczają atmosferę. Nie wspominając o tym, że nieodpowiednio i nieodpowiedzialnie użyte stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, zwłaszcza gdy są odpalane w tłumie.

Prezydent Dariusz Bożek, zgodnie z ubiegłoroczną deklaracją, że miejska zabawa sylwestrowa będzie się odbywać bez wystrzałów, zdecydował, że nowy rok Tarnobrzeg przywita błyskiem iskier i deszczem konfetti. Jak podkreśla, rezygnacja z fajerwerków nie jest bynajmniej objawem zaściankowości - wręcz przeciwnie, Tarnobrzeg bowiem tym samym dołącza do innych miast, takich jak: Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, które kierując się troską o czworonożnych przyjaciół i czyste powietrze, tworzą nową i nowoczesną tradycję - „w sylwestra nie strzelamy!”.

W Tarnobrzegu bez wystrzałów!

Zabawa rozpocznie się na placu Bartosza Głowackiego o godz. 22 i poprowadzi ją Piotr Żak, redaktor muzyczny Radia Leliwa. O północy noworoczne życzenia zgromadzonym na miejskim sylwestrze oraz wszystkim tarnobrzeżanom złoży prezydent Dariusz Bożek.