Świąteczne spotkanie w hospicjum

pg

publikacja 19.12.2019 22:54

Klub Inteligencji Katolickiej im. św. Brata Alberta działający przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu odwiedzili podopiecznych hospicjum św. Ojca Pio w Tarnobrzegu.

Świąteczne spotkanie w hospicjum Odwiedziny u pensjonariuszy hospicjum. Archiwum prywatne

Członkowie KIK-u wraz z wolontariuszami przygotowali świąteczne upominki dla osób chorych i starszych przebywających w hospicjum św. Ojca Pio w Tarnobrzegu. Wolontariusze to uczniowie naszej szkoły, którzy bardzo chętnie włączają się w pomoc i działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących – podkreślała Ewa Lipińska-Mikrut, dyrektor szkoły. Opiekę nad wolontariuszami sprawowały wychowawczynie Ewa Garboś-Kołek i Honorata Jabłońska-Żak.

Przybyłych w hospicjum przywitał ksiądz prałat Jan Biedroń. W słowie skierowanym do obecnych zwrócił uwagę, iż „dobro czynione z potrzeby serca ma wielką wartość. Ważne jest spotkanie z drugim człowiekiem i czas jemu poświęcony. Każdy człowiek jest darem, a szczególnie chory i cierpiący. Uczy on nas pokory i zaufania Panu Bogu oraz innym. Ze spotkania z nim zawsze wychodzimy obdarowani”.

Podczas wspólnego spotkania uczniowie przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny, czym wprowadzili wszystkich w świąteczny czas oczekiwania na przyjście Bożego Dzieciątka.