Stalowa Wola. Ekologiczny stroik świąteczny

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 07.12.2019 15:37

Prawie 80 osób wzięło udział w Rodzinnych Warsztatach Ozdób Choinkowych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Stalowa Wola, MBP. Rodzinne świąteczne warsztaty. Stalowa Wola, MBP. Rodzinne świąteczne warsztaty.
Andrzej Capiga /Foto Gość

W tym roku można było wykonać ekologiczne bańki, niepowtarzalne kartki świąteczne czy mini choinkę, wykorzystując do tego celu surowce wtórne, w tym torebki, folie, butelki plastikowe, gazety, kartony po napojach, zakrętki, kapsle, puszki aluminiowe, guziki czy zużyte żarówki.

 - Całe rodziny mogły samodzielnie wykonać oryginalne świąteczne ozdoby pod okiem plastyka. Biblioteka i Urząd Miasta zapewniły wszystkie materiały potrzebne do wykonania ozdób. Świąteczne warsztaty zawsze cieszą się niebywałym powodzeniem wśród mieszkańców miasta, nic dziwnego, bo to świetna okazja na kreatywne spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie. Warto przyjść do biblioteki wspólnie z pociechami, zachęcić do warsztatów znajomych - powiedziała Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej.

Podczas warsztatów podsumowano konkurs na ekologiczny stroik świąteczny. 

- Jury, oceniając stroiki, brało pod uwagę następujące kryteria: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, estetykę pracy i walory plastyczne (kompozycję, kolorystykę) - wyliczyła pani Joanna.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęli Dorota Dwojak z córką Agnieszką i synem Adamem. Dwa drugie przypadły w udziale Klaudii i Łukaszowi Urbaniakom z córką Laurą i synem Nikodemem oraz Ewie i Jackowi Adamczykom z córkami Anną i Dagmarą i synem Kamilem. Trzecie zajęli zaś Agnieszka Błaszczuk z synem Andrzejem i Katarzyna Puzio z synem Arturem. Wyróżnienie za choinkę wykonaną z puszek po psim pokarmie dostała natomiast Anna Wiktor z córką Gabrielą.

Zwycięzcy konkursu otrzymali rodzinne gry planszowe.