Duży sukces paratenisistów z Tarnobrzega

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 26.09.2019 09:55

Krzysztof Żyłka, zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg, zdobył dwa medale na Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych, które rozegrano w Helsingborg w Szwecji.

Duży sukces paratenisistów z Tarnobrzega Paratenisiści ze zdobytymi medalami. Archiwum prywatne

Na Mistrzostwach Europy - ITTF Para European Championships w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych w Helsingborg w Szwecji cała reprezentacja Polski spisała się znakomicie zdobywając 18 medali (5 złotych, 5 srebrnych, 8 brązowych) wygrała klasyfikację medalową.

Świetny wynik osiągnął Krzysztof Żyłka, zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg, zdobywając 2 medale, srebrny w drużynie i brązowy w singlu.

W turnieju drużynowym w klasie 4 wózki, drużyna Polska w składzie Krzysztof Żyłka z IKS Jezioro Tarnobrzeg i Rafał Lis z Szansa Start Gdańsk pokonała Hiszpanię 2:1, następnie Słowację 2:0. W finale drużyna uległa faworytom, drużynie Turcji 0:2.

W turnieju indywidualnym w klasie 4 wózki Krzysztof Żyłka zdobył brązowy medal i stanął na najniższym miejscu podium wraz z kolegą z drużyny Rafałem Lisem. Złoto i srebro w tej klasie ponownie dla zawodników Tureckich.

Drugi zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg, Maciej Nalepka wrócił z mistrzostw bez medalu. Zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym na przeszkodzie stanął Szwed Alexander Ohgren.

Występ Krzysztofa Żyłki to ogromny sukces dla klubu IKS, dla Tarnobrzega, niego samego oraz dla trenera Feliksa Kordysia, który jako trener pomagał zawodnikom na wózkach podczas turnieju w Szwecji. Sukces ten bardzo przybliża zawodnika IKS-u do awansu w rankingu z listy światowej na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.