65 mln złotych na drogi

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 02.09.2019 14:52

Aż 65 mln złotych otrzymają powiaty stalowowolski, niżański, tarnobrzeski i miasto Tarnobrzeg na modernizację dróg.

Stalowa Wola, skrzyżowanie Alei JP II i Okulickiego. Konferencja prasowa. Stalowa Wola, skrzyżowanie Alei JP II i Okulickiego. Konferencja prasowa.
Andrzej Capiga /Foto Gość

Najwięcej z tego olbrzymiego finansowego tortu, bo ponad 33 mln złotych, dostanie powiat stalowowolski i Stalowa Wola (nieco powyżej 20 mln złotych).

Te dobre informacje przekazał na konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

- Taką decyzję, wsparcie dotyczące budowy i modernizacji dróg samorządowych, podjął w ostatni piątek premier Mateusz Morawiecki. Wsparcie takie trafi również do innych gmin i powiatów - poinformował wiceminister.

Stalowa Wola rządowe pieniądze przeznaczy na dwa zadania: wielopłaszczyznowe przejście przez tory kolejowe przy ul. 11 listopada i na połączenie ronda przy. ul. Energetyków z budowaną obwodnicą Stalowej Woli i Niska.

Konferencja prasowa odbyła się przy skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ul. Okulickiego, ponieważ na tym właśnie skrzyżowaniu już wkrótce, bo we wrześniu, zainstalowane będą tzw. sekundniki, czyli czasowa sygnalizacja droga, pozwalająca na uzyskanie zielonej fali. W następnej kolejności zostaną one zamontowane na skrzyżowaniu obwodnicy Stalowej Woli z ul. Brandwicką oraz przy ul. Energetyków.

TAGI: