Z tornistrem i uśmiechem do szkoły

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

|

Foto Gość

publikacja 29.08.2019 18:47

Blisko 500 dzieci z całej diecezji otrzymało wyprawkę do szkoły w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów".

Z tornistrem i uśmiechem do szkoły Przekazanie tornistrów uczniom. Ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Caritas Diecezji Sandomierskiej wraz z parafiami oraz wieloma dobroczyńcami przygotowała wyprawki szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Celem akcji jest wsparcie uczniów przez zakup plecaków i skompletowanie dla nich najpotrzebniejszych przyborów szkolnych.

- Po raz czwarty włączamy się w tę akcję, której celem jest pomoc rodzinom i dzieciom w przygotowaniu się do nowego roku szkolnego. Dzięki pomocy księży, katechetów i nauczycieli zakwalifikowaliśmy dzieci, które takiej pomocy potrzebują. Następnie rozpoczęliśmy gromadzenie przyborów potrzebnych na konkretnym etapie szkolnym. W tym roku do akcji dołączyło 29 parafii, które zgłosiły potrzebę wsparcia dzieci przyborami szkolnymi. Wspólnie przygotowaliśmy blisko pięćset wyprawek szkolnych - poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Przekazanie plecaków dla uczniów odbyło się 29 sierpnia w parafii św. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po wyprawki szkolne przybyli uczniowie wraz z dyrektorami szkół, nauczycielami, katechetami i rodzicami. Przybory szkolne i plecaki pobłogosławił bp Krzysztof Nitkiewicz. Ordynariusz Sandomierski podkreślił, że szkoła jest jednocześnie miejscem spotkania z wiedzą, jak i z drugim człowiekiem. Życzył uczniom, aby dobrze wykorzystali tę okazję, przykładając się do nauki i będąc dla siebie nawzajem darem.

Wydarzeniu towarzyszył koncert zespołu Full Power Spirit.

Obok parafii chęć skorzystania ze wsparcia w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” zgłosiła Niepubliczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Nasz Dom” w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

- Bardzo się cieszymy z tej formy pomocy dla dzieci u początku roku szkolnego. Jest ona bardzo potrzebna. Dzieci cieszą się z nowych tornistrów, przyborów szkolnych, a my jako wychowawcy jesteśmy w stanie kupić im dodatkowe rzeczy, takie jak stroje sportowe, zabawki czy uzupełnić jeszcze asortyment szkoły. Ta akcja to także świadectwo, ze są dobrzy ludzie, którzy umieją się dzielić z innymi. A dla dzieci jest to takie radosne rozpoczęcie roku szkolnego z podarunkami - mówiła siostra Elżbieta Kot, dyrektorka Domu Dziecka prowadzonego przez siostry franciszkanki w Ostrowcu Świętokrzyskim.

"Tornister pełen uśmiechów". Koncert zespołu Full Power Spirit.
Tomasz Lis