Jezioro Tarnobrzeskie. Zlot hond

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 11.08.2019 16:24

Przez dwa weekendowe dni swoje wdzięki prezentowały samochody marki Honda.

Jezioro Tarnobrzeskie. Zlot hond Hondy chętnie oglądali wypoczywający nad jeziorem. Marta Woynarowska /Foto Gość

Był to pierwszy zlot aut japońskiej firmy, ale - jak zapewniali organizatorzy - z pewnością nie ostatni.

- Zwłaszcza że bardzo do zorganizowania imprezy także w przyszłym roku zachęcał nas prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek - wyjawił Patryk Kotulski z grupy East Side Honda Crew. - Do zorganizowania zlotu zachęciło nas liczne grono miłośników aut marki Honda z naszego regionu. Nieformalna grupa powstała ok. 2013 roku, od tamtej pory systematycznie spotykaliśmy się raz lub dwa razy w miesiącu. W końcu dojrzeliśmy do decyzji o założeniu stowarzyszenia.

- O tym, czy warto kontynuować działalność, ma nam powiedzieć dzisiejsza impreza, którą traktujemy jako swoisty próbnik - dodał Rafał Kozak. - Jak widać, odzew jest spory, nawet większy od zakładanego, zatem chyba warto realizować nasze plany. Zapewne pojawiłoby się jeszcze więcej samochodów, gdyby udało się nam wcześniej imprezę nagłośnić, ale i tak jesteśmy mile zaskoczeni.

Organizatorzy tarnobrzeskiego zlotu nie ukrywają, że przed przystąpieniem do przygotowywania wydarzenia uczestniczyli w innych tego typu imprezach, podpatrując je od podszewki.

Zlotowi towarzyszył konkurs, podczas którego zgłoszone przez właścicieli samochody oceniane były w 6 kategoriach: naj honda, naj komora, naj fela, naj wnętrze, naj wydech i honda publiczności. Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach czekały atrakcyjne nagrody, naturalnie związane z branżą motoryzacyjną.

Oglądaniu prezentowanych aut, których nad jeziorem pojawiło się przeszło 100, towarzyszyły dodatkowe atrakcje, przygotowane przez organizatorów - koncert młodego zdolnego artysty Spooky Wooky Wooky, czyli Kacpra Smykli ze Skopania, który wprowadził słuchaczy w klimaty muzyki reggae rap. Podczas zlotu prowadzona była również akcja charytatywna na rzecz schroniska dla psów w Machowie, prowadzonego przez Tarnobrzeskie Stowarzyszenie "Chrońmy Zwierzęta".

- Chcieliśmy pokazać, że zlot to nie tylko impreza dla właścicieli hond, że zależy nam na pomocy potrzebującym, a do takich z pewnością należy schronisko dla zwierząt - zaznaczył R. Kozak.

Wszyscy uczestnicy zlotu mieli zapewniony bezpłatny wjazd na tereny nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Organizatorem zlotu była grupa East Side Honda Crew, wsparta przez Urząd Miasta oraz Tarnobrzeski Dom Kultury.