Sandomierz. Prosili o powołania

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 10.08.2019 17:38

Przez całą sobotę w kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła trwa modlitwa w intencji powołań kapłańskich.

Sandomierz. Prosili o powołania Adoracja w kościele pw. św. Michała w Sandomierzu. ks. Wojciech Kania

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz w apelu skierowanym do wiernych z całej diecezji prosił, aby sobota była dniem modlitw i postu w intencji powołań kapłańskich. W kościele seminaryjnym pw. św. Michała przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczęła poranna Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. K. Nitkiewicza. W modlitwie uczestniczyli wierni, siostry zakonne, klerycy i księża.

W homilii bp Nitkiewicz zaznaczył, że Chrystus, który powołał apostołów, stale powtarza „pójdź za mną”. Niejednokrotnie zdarza się, iż powołani nie słyszą Jego wezwania lub wzbraniają się przed podjęciem decyzji o wyborze stanu duchownego. Bywają również sytuacje, gdy rodzina, przyjaciele odradzają, albo wręcz zniechęcają do pójścia za głosem Boga.

- Mam tego świadomość i dlatego chcę ci powiedzieć drogi młody przyjacielu, abyś się nie lękał i nie odrzucał Jego zaproszenia. Jeśli Pan Jezus cię wzywa, to da również siłę, abyś wytrwał u Jego boku i będziesz naprawdę szczęśliwy. Jeśli się zastanawiasz, może walczysz ze sobą, albo masz jakieś wątpliwości, proś Boga, aby dał ci odpowiedź. Zwróć się o radę do twojego księdza proboszcza, wikariusza, katechety. Poproś o wsparcie rodziców i rodzeństwo. Bo jeśli pragnienie/pytanie dotyczące seminarium duchownego stale się pojawia w twoim życiu, nie ma co zwlekać ani tracić czasu. Jedną nogą jesteś już na drodze do kapłaństwa. Żeby zrobić krok do przodu trzeba tylko dostawić do niej drugą. Odwagi! Dzisiaj modli się w twojej intencji cała nasza diecezja – apelował do niezdecydowanych bp Nitkiewicz.

- Drodzy księża, wypełnijcie wasze życie modlitwą, otoczcie szczególną opieką ministrantów, zakładajcie w parafiach wspólnoty Oazowe i KSM. Dziękuję Wam za wszystko, a szczególnie za gotowość do podejmowania nowych wyzwań, zgodnie z przyrzeczeniami, jakie złożyliście w dniu święceń. Wierność tym przyrzeczeniom jest narzędziem ewangelizacji i drogą do prawdziwej wolności Dzieci Bożych. Dzisiaj ofiarujmy Bogu naszą modlitwę i post. Prośmy gorąco Jezusa Chrystusa - Pana Żniwa, aby nam dał nowych kapłanów, gdyż żniwo jest wielkie i potrzeba wielu świętych rąk, aby je zebrać – zwrócił się do kapłanów hierarcha.

Po Mszy św. rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlili się wierni z poszczególnych dekanatów, przedstawiciele wspólnot religijnych, siostry zakonne oraz kapłani, którzy przejechali do Sandomierza z różnych stron diecezji. Adorację zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.