Alleluja, czyli Happy Day w Opatowie

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 30.07.2019 17:08

W amfiteatrze Opatowskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert zespołów wykonujących muzykę chrześcijańską. Gwiazdą wieczoru był Amen AdoraMus Emigranci Najwyższemu z Wielkiej Brytanii.

Alleluja, czyli Happy Day w Opatowie Koncert w Opatowie. Archiwum Powiat Opatowski

Letni wieczór muzyczny w opatowskim amfiteatrze otworzył koncert młodzieży niepełnosprawnej z Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie. Następnie na scenie wystąpił duet - Ewelina Pelc i ks. Michał Wrona. Ostatnim supportem przed występem gwiazdy wieczoru był opatowski Chór św. Marcina pod dyrekcją Zdzisława Staniszewskiego.

Amen AdoraMus to 40-osobowy zespół polonijny, składający się w większości z emigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii. Jak podkreślał Roman Licznerski, dyrektor artystyczny zespołu, ofert koncertów pojawia się coraz więcej, ponieważ rośnie zainteresowanie tego typu muzyką. - Sensem tego grania nie jest tylko granie weekendowe. Przyświeca nam przede wszystkim ewangelizacja, którą można prowadzić nie tylko w kościele, ale również na powietrzu, w parku czy amfiteatrze - podkreślał R. Licznerski.

W swoim repertuarze Amen AdoraMus posiada utwory o tematyce chrześcijańskiej. Zespół nie zawęża się do jednego nurtu. Wykonują utwory w stylizacji popowej, dyskotekowej, gospel, a także aranżacje typowe dla teatrów muzycznych. Piosenki wykonywane są w języku angielskim i polskim. -  Muzyka chrześcijańska nie jest nam obca. Bardzo często w domu włączamy i słuchamy tego typu utworów To muzyka, przy której można się również dobrze bawić - mówili po koncercie mieszkańcy Opatowa.

Tomasz Staniek, starosta opatowski, podkreślał, że koncert ma na celu afirmację Boga w sposób radosny i spontaniczny. To również wydarzenie, które pozwoli rozwijać aktywność kulturalną. - Muzyka to moje hobby i pasja. Przekłada się to na tę strefę działalności w Opatowie i naszym powiecie - dodał starosta.