Ostrowiec Świętokrzyski. Polki na początek ze zwycięstwem

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 20.07.2019 00:37

W swoim pierwszym spotkaniu podczas turnieju towarzyskiego siatkarska reprezentacja Polski rozprawiła się z Czechami.

Zwycięstwo 3:0 nad Czechami odniesione przez reprezentację Polski rozpoczęło w Ostrowcu Świętokrzyskim serię meczów towarzyskich, będących przygotowaniem do kwalifikacji olimpijskich.

Do Ostrowca Świętokrzyskiego biało-czerwone przyjechały prosto ze Spały, gdzie budowały formę na zgrupowaniu.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego wydawały się faworytkami starcia, ale czeski zespół postawił rywalkom trudne warunki gry.

Siatkarski turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Tomasz Lis

W meczu z Czeszkami biało-czerwone zdecydowanie przewyższały rywalki, choć początkowo brakowało im nieco świeżości po zgrupowaniu w Spale. Imponowały szczególnie w zagrywce (12 asów). Nieliczna widownia w Ostrowcu Świętokrzyskim najwięcej emocji przeżyła w pierwszej partii, gdzie nasz zespół w końcówce zafundował rywalkom horror. Prowadząc 24:21, pozwolił przeciwniczkom na obronienie trzech setboli. Dopiero remis 24:24 zmobilizował biało-czerwone do dobrej gry i rywalki były już bezradne. Drugi set był początkowo walką punkt za punkt, pod koniec tej części spotkania Polki wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końca. W trzecim secie Polki okazały prawdziwą dominację, wygrywając go 15:11. Także dodatkowy set zaplanowany przez trenerów przyniósł zwycięstwo polskiej ekipie 25:22.

Polska-Czechy. Mecz towarzyski w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Tomasz Lis

Najlepiej punktującą zawodniczką w ekipie biało-czerwonych była Katarzyna Zaroślińska-Król, która zdobyła 18 punktów.

W niedzielę Polski zagrają z Białorusinkami.