Tarnobrzeg. Ruszył kolejny budżet obywatelski

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 05.07.2019 10:59

Od 4 lipca do 2 sierpnia mieszkańcy Tarnobrzega mogą składać projekty do Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

Tarnobrzeg. Ruszył kolejny budżet obywatelski Urząd Miasta Tarnobrzega

Wnioski, na specjalnych wzorach formularzy, które znajdują się na stronie urzędu miasta, można zgłaszać w dwóch kategoriach – projektów dużych i projektów małych. Na realizację projektów dużych została zabezpieczona suma 1 411 394 zł, zaś małych – 100 000 zł, z tym że w przypadku tych ostatnich wartość zgłoszonego wniosku nie może przekroczyć 10 000 zł. Ponadto wymagane jest zebranie co najmniej 15 podpisów mieszkańców popierających daną inicjatywę.

Zasady przeprowadzenia budżetu obywatelskiego na przyszły rok zostały przyjęte przez radę miasta podczas sesji 24 kwietnia br.

W ramach budżetu obywatelskiego realizowane będą wyłącznie projekty, których przedmiot mieści się w zakresie zadań własnych miasta, a także przyczynia się do jego rozwoju, czyli takie jak budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury miejskiej. W tym zakresie mieszczą się również działania poprawiające warunki życia mieszkańców.

Głosowanie na projekty, które przejdą pozytywnie weryfikację, mieszkańcy Tarnobrzega będą mogli głosować od 30 września do 5 października.  Lista zwycięskich wniosków zostanie podana do publicznej informacji 11 października.

Szczegółowe informacje oraz wzory wszystkich wymaganych dokumentów znajdują się na stronie urzędu miasta TARNOBRZESKI BUDŻET OBYWATELSKI 2020 ROK.