Jutro utrudnienia w ruchu

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 04.07.2019 14:30

Już jutro do naszego regionu zawitają kolaże startujący w 30. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków.

Jutro utrudnienia w ruchu Trasa 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków wiedzie także przez nasz region. Marta Woynarowska /Foto Gość

 

W związku z tym kierowcy, ale również mieszkańcy miejscowości, przez które będzie wiodła trasa czwartego i piątego etapu, muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu na czas przejazdu peletonu.  

Start do czwartego etapu odbędzie się w piątek, 5 lipca, w Skarżysku-Kamiennej, po czym zawodnicy przejadą między innymi przez Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Ożarów,  Zawichost, Sandomierz, Trześń, Sokolniki, Zabrnie Górne, Grębów, Jamnicę, Stalową Wolę, Nisko, Zarzecze, Pysznicę. Finisz zaplanowany jest ok. godz. 18 na alei Jana Pawła II Stalowej Woli.

W Sandomierzu czasowe utrudnienia wystąpią ok. godz. 15 m.in. na ulicach: Lubelskiej, Kwiatkowskiego, Żwirki i Wigury, Sokolnickiego, w obrębie Rynku, dalej na ulicach Zamkowej i Lwowskiej.

Ostatni, piąty etap rozpocznie się w Tarnobrzegu w sobotę 6 lipca. Start ostry odbędzie się o godz. 10 z placu Bartosza Głowackiego, ale ruch zostanie zamknięty już o 9.30, kiedy nastąpi start honorowy. Peleton, startując z placu Bartosza Głowackiego, wykona pętlę ulicami: Mickiewicza, Wyspiańskiego, Kopernika, 11 Listopada, Kwiatkowskiego, Zwierzyniecką, Wyszyńskiego, Sandomierską, Mickiewicza i pojedzie dalej Wisłostradą w kierunku Baranowa Sandomierskiego. Wyścig zakończy się metą w Krośnie.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń osób zabezpieczających wyścig kolarski.