Niezwykły koncert w Ożarowie

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

dodane 30.06.2019 23:03

Ukraińska orkiestra oraz wybitni soliści wystąpili w kościele w Ożarowie w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

Niezwykły koncert w Ożarowie Koncert muzyki sakralnej w kościele w Ożarowie. ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Po raz kolejny miłośnicy muzyki klasycznej i sakralnej mogli wysłuchać niezwykłego koncertu zorganizowanych w maryjnym sanktuarium Ożarowie. Muzyczną ucztę zorganizowano w ramach odbywającego się XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

W kościele parafialnym zaprezentowała się Narodowa Akademicka Orkiestra Kameralna „Wirtuozi Lwowa” pod dyrygenturą Siergieja Burko oraz światowej klasy soliści: Iwona Socha, sopran oraz Anna Borucka, mezzosopran. Na klawesynie akompaniowała Katarzyna Sroka.

Przybyłych gości i artystów w ożarowski sanktuarium powitał ks. Jan Ziętarski, proboszcz parafii.

Koncert rozpoczął utwór Symfonia G-dur Antonio Vivaldiego. - Sam artysta był księdzem i łączył w sobie posługę kapłańską z twórczością artystyczną. Komponował muzykę sakralną ale także świecką. Symfonia G-dur w trzech częściach to wspaniały utwór, który pokazuje kunszt artysty oraz jego wspaniałą wyobraźnię muzyczną.

"Stabar Mater" Pergolesiego. Ożarów 2019
Tomasz Lis

W drugiej części koncertu będziemy mogli usłyszeć wspaniałe i pełne emocji dzieło Pergolesiego „Stabat Mater” w dwunastu częściach - mówił Artur Jaroń, dyrektor artystyczny festiwalu.

Koncert muzyki sakralnej w Ożarowie.
Tomasz Lis

- Po raz kolejny przepiękny koncert poruszył nie tylko nasze serca, ale i duszę. Chciałoby się takiej muzyki słuchać godzinami. Dziękujemy organizatorom oraz naszemu księdzu proboszczowi za umożliwienie nam przeżycia takiej duchowej uczty - podkreślała pani Teresa po koncercie.