Piknik patriotyczno-rodzinny

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

dodane 18.06.2019 17:05

W Centrum Caritas Diecezji Sandomierskiej w Rudniku nad Sanem odbył się Piknik Patriotyczno-Rodzinny, połączony z Dniem Matki i Dniem Dziecka.

Piknik patriotyczno-rodzinny Występ akrobatyczny. Archiwum Caritas

Piknik rozpoczęły zabawy integracyjne przy muzyce prowadzone przez instruktorki z Zumba&Fun. W pięknych układach choreograficznych i strojach zaprezentował się zespół akrobatyczno-taneczny uczniów z Placówki Artystycznej „Świat Muzyki” z Nowej Sarzyny.

- Centralnym punktem naszego pikniku był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Na scenie zaprezentowało się 68 artystów z chóru, baletu, orkiestry oraz solistów. Zostały zaprezentowane pieśni patriotyczne oraz występy taneczne w formie baletu.

Koncert rozpoczął się uroczystym polonezem. Głównym celem zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo - podkreśla ks. Tomasz Szostek. Wśród innych atrakcji nie zabrakło m.in. pokazu zumby, dmuchanych zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, animacji balonowych, malowania twarzy i paznokci, kiermaszu wyrobów rękodzielniczych uczestników placówek Centrum. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria piknikowa, w której każdy los był wygrany, a główną nagrodą był rower miejski i wiele innych atrakcyjnych gadżetów. - Nasza impreza nie mogła obejść się bez wizyty rudnickich motocyklistów, którzy chętnie zabierali na przejażdżkę uczestników pikniku. Najmłodsi z naszych gości mieli możliwość zobaczenia wozu strażackiego i policyjnego, w których mogli usiąść za kierownicą czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - dodaje ks. Tomasz.