Doświadczenia Erasmus+

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 04.06.2019 13:53

O doświadczeniach projektu "Europejskie praktyki-praca, nauka i doświadczenie" dyskutowano w Nisku.

Nisko, RCEZ. Wspólna fotka uczestników konferencji. Nisko, RCEZ. Wspólna fotka uczestników konferencji.
RCEZ w Nisku

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nsiku w latach 2017-2019 realizowało kolejny projekt mobilności pt. „Europejskie praktyki-praca, nauka i doświadczenie”.

45 uczniów kształcących się w zawodach technik elektryk(12), technik informatyk(20) i technik mechatronik (13) wyjechało na zagraniczne praktyki zawodowe do Berlina i Schkeuditz (Niemcy).

- Projekty mobilności pozwalające na realizację praktyk zawodowych w krajach Unii Europejskiej doskonale wpisują się w oczekiwania młodzieży, zwiększają motywację do nauki języków obcych i uatrakcyjniają ofertę edukacyjną szkoły. Projekty dają możliwość dalszego rozwoju i poprawy jakości kształcenia w szkole. Przygotowują również młodzież do funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy i podejmowania wyzwań współczesnego świata - powiedział Wacław Piędel, dyrektor RCEZ w Nisku.

Tomasz Miśko, koordynator Biura Informacji o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, w wystąpieniu pt. "Młodzi na start z Funduszami Europejskimi" przekazał uczniom zgromadzonym w auli RCEZ wiedzę o programach dedykowanych młodym ludziom.

Ostatnim punktem spotkania było wręczenie dokumentów Europass Mobilność, przygotowanych wspólnie przez RCEZ, Berlink i firmę Vitalis i potwierdzonym przez Krajowe Centrum Europass.

Certyfikaty oraz dokumenty Europass Mobilność otrzymali również uczestnicy projektu „Tradycje bez granic. Podróż wokół regionalnych kultur”, którzy podróżowali do Detvy na Słowacji, Pilzna w Czechach i Wilna na Litwie.