Misje Święte w Stalowej Woli

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 29.05.2019 12:58

W Stalowej Woli w parafii Trójcy Przenajświętszej trwają Misje Święte.

Stalowa Wola, parafia Trójcy Przenajświętszej. Misje Święte. Stalowa Wola, parafia Trójcy Przenajświętszej. Misje Święte.
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Jest to czas wspólnej modlitwy i słuchania słowa Bożego. Czas Eucharystii oraz nabożeństw majowych i czerwcowych. Czas spowiedzi, refleksji, odnowienia życia duchowego, rodzinnego, osobistego i wspólnotowego w naszej parafii. Jest to także czas spotkania z Bogiem, który jest źródłem życia i miłości, pokoju i pojednania - wyjaśnił ks. Mieczysław Kucel, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Plan Misji Świętych, które przebiegają pod hasłem „W poszukiwaniu szczęścia”, jest bardzo bogaty i skierowany do wszystkich wiernych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Codzienne odprawiane są Msze św. z nauką misyjną, odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, jest czas na adorację Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski ze świecami oraz na szkołę modlitwy.

Misje Święte w Stalowej Woli prowadzą księża michalici: Piotr Prusakiewicz i Rafał Szwajca.

Dziś o godzinie 10 do kościoła na misyjne spotkanie przyszły dzieci ze szkół podstawowych z klas od 1 do 5. Słowo Boże skierował do nich ks. Rafał Szwajca.

-  Codziennie potrzebujemy pokarmu na śniadanie, obiad, kolację, by mieć siłę do życia. Ale to nie wystarczy. Można mieć bowiem końskie zdrowie i w tym samym czasie być chorym na duszy. Dlatego przychodzimy do kościoła. Pan Jezus zaprasza na niezwykłą ucztę każdego, nawet największego grzesznika. Chce go nakarmić swoim ciałem - zwrócił się do dzieci i nauczycieli ks. Rafał.

Misje Święte zakończą się w niedzielę 2 czerwca Eucharystią o godz. 18 połączoną z poświęceniem misyjnych krzyży.