Pierwsza liga nie w tym roku

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 19.05.2019 20:59

Szczypiorniści SPR Wisła Sandomierz nie dali rady zespołowi AZS UJK Kielce przegrywając mecz o mistrzostwo II ligi 26:30.

Pierwsza liga nie w tym roku Mecz o mistrzostwo II ligi w Sandomierzu. ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Był to prawdziwy mecz o mistrzostwo. Przed tym spotkanie liderem tabeli był zespół z Kielc, ale wygrana ekipy z Sandomierza dawała właśnie im tytuł mistrza II ligi piłki ręcznej. Stawka meczu przełożyła się na emocje i poziom spotkania.

W pierwszej odsłonie miejscowi jakby byli zdeprymowani stawką, wiele piłek nie trafiało do siatki bramki przeciwnika. Do przerwy Kielczanie byli góra wygrywając pierwsza połowę meczu 16:13.

Druga odsłona początkowo była wyrównana. Gospodarze zmotywowani dopingiem wypełnionej kibicami hali na ul. Patkowskiego w Sandomierzu zaczęli odrabiać straty doprowadzając do remisu. Niestety dwie kary wykluczenia przyznane dla zawodników Wisły Sandomierz dały okazję zawodnikom z Kielc, którzy odskoczyli z wynikiem na bezpieczne kilak bramek.

Szczypiorniści z Sandomierza grali do końca bardzo ambitnie, jednak musieli przyjąć gorycz porażki 26:30, i tym samy nie wystąpią w przyszłym sezonie w I lidze piłki ręcznej. Awans uzyskali akademicy z Kielc.