Diecezja sandomierska nagrodzi szczególnie zasłużone osoby

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 09.04.2019 16:57

W tym roku po raz pierwszy zostanie wręczona nagroda diecezji sandomierskiej "Dobrego Drzewa".

Diecezja sandomierska nagrodzi szczególnie zasłużone osoby Nagroda "Dobrego Drzewa" dla najbardziej zasłużonych diecezjan. ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Nagroda przyznawana będzie w trzech kategoriach: ewangelizacji (szeroko rozumianej, także przez kulturę, naukę, sport itd.), społeczno-charytatywnej oraz świadectwa życia chrześcijańskiego.

Kandydaci zostaną wyłonieni przez Kapitułę spośród propozycji otrzymanych od osób i instytucji, które wskażą szczególnie zasłużone osoby, uzasadniając kandydaturę.

W związku z tym Kuria Diecezjalna w Sandomierzu prosi o nadsyłanie propozycji do 13 maja br. na adres: ul. Mariacka 7, 27-600 Sandomierz lub drogą elektroniczną na adres: kuriadiecezjalna@sandomierz.opoka.org.pl,

Nagroda jest wyrazem wdzięczności dla tych naszych sióstr i braci, a także instytucji wydających dobre owoce, z których wszyscy korzystają.

"Kościół przypomina starannie pielęgnowany sad, jakich wiele na sandomierskiej ziemi, w którym Boski Ogrodnik zbiera dorodne owoce" - napisał bp Krzysztof Nitkiewicz w dekrecie ustanawiającym nagrodę.  

Diecezja sandomierska nagrodzi szczególnie zasłużone osoby   Nagroda "Dobrego Drzewa". ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Nagroda ma formę umieszczonych obok siebie na bordowym tle dwóch medali z brązu. Pierwszy, z herbem diecezji sandomierskiej, nosi na obwodzie jej łacińską nazwę ”Dioecesis Sandomiriensis”. Drugi, przedstawiający bazylikę katedralną w Sandomierzu, opisany jest cytatem z Ewangelii w języku łacińskim: „Arbor bona fructus bonos facit” (Dobre drzewo wydaje dobre owoce, por. Mt 7,17).