Sandomierz. Festiwal Piosenki Angielskiej

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

dodane 05.04.2019 20:44

W 20. edycji sandomierskiego konkursu piosenki angielskiej wystąpiło 34 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Sandomierz. Festiwal Piosenki Angielskiej Występ Jakuba Mazura z II LO w Sandomierzu. ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Festiwal Piosenki Angielskiej dla uczniów szkół z powiatu sandomierskiego od dwu dekad gromadzi wielu młodych wykonawców, którzy pragną zaprezentować swoje umiejętności językowe, wokalne i muzyczne.

W tym roku na scenie Katolickiego Domu Kultury wystąpiło 16 wykonawców ze szkół ponadpodstawowych i 18 młodych artystów ze szkół podstawowych.

Zgromadzona publiczność składająca się w większości z kolegów i znajomych wykonawców mogła wysłuchać szerokiego repertuaru przygotowanych utworów, które oscylowały od sentymentalnych ballad po ostrzejsze, rockowe utwory. Młodych artystów oceniało jury, w skład którego wchodzili muzycy i angliści.

- Dwudziesta edycja to już nasz mały jubileusz. Coraz większa liczba uczestników pokazuje, że konkurs cieszy się dużą popularnością. Przez jury oceniana jest poprawność językowa, zdolności wokalne oraz artystyczne. Jest to dla uczniów szansa dla rozwoju w nauce języka angielskiego, jak również daje możliwość zaistnienia w innych festiwalach - mówił Roman Ryński, dyrektor II LO w Sandomierzu, organizator festiwalu.

Roman Ryński, przewodniczący jury

Podkreślił także, że laureaci poprzednich festiwali brali udział w innych konkursach wokalnych. 

Występ Jakuba Mazura z II LO w Sandomierzu.
Tomasz Lis

Wielu młodych artystów podkreślało, że w przygotowaniach pomagali im nauczyciele języka angielskiego, profesjonalni lektorzy oraz fachowcy od emisji głosu. – Na widowni są moi znajomi, którzy będą mnie dopingowali, jednak towarzyszy mi wielka trema. Festiwal jest okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i talentu, ale także to okazja do zaprezentowania szkoły w której uczymy się języka – podkreślała jedna z uczestniczek festiwalu.

Kilkoro uczestników po raz kolejny wystartowało w sandomierskim festiwalu.

Tegorocznymi laureatami w kategorii szkoły podstawowej zostali: pierwsze miejsce zajęła Roksana Zimoląg ze SP w Darominie, drugie miejsce przyznano Emilii Biało SP Zawierzbie, trzecie miejsce wyśpiewała Natalia Jankowska SP nr 4 w Sandomierzu.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe: pierwsze miejsce zajęła Zuzanna pastuszka z Collegium Gostomianium, drugie miejsce zajął Jakub Mazur II LO w Sandomierzu, trzecie miejsce zajął Wojciech Leśniewski II LO w Sandomierzu.

Jakub Mazur

Nagrodę publiczności otrzymała Katarzyna Trelska II LO w Sandomierzu.